Néhány centire a dicsőségtől

V. G.V. G.
2006.10.19. 00:13
Címkék
Azoknak a szurkolóknak, akik kiábrándultak a magyar futballból, némi gyógyír, hogy két labdarúgónk még érdekelt a Bajnokok Ligája küzdelmeiben. A belga Anderlechtben légióskodó Juhász Roland és az AEK Athénban futballozó Tőzsér Dániel is kezdőként lépett pályára csapata keddi mérkőzésén, igaz, mindketten csupán vesztes összecsapás részesei lehettek.
Juhász Roland (balra) a világbajnok Alberto Gilardinóval is csatázott
Juhász Roland (balra) a világbajnok Alberto Gilardinóval is csatázott
AFP
Juhász Roland (balra) a világbajnok Alberto Gilardinóval is csatázott
Juhász Roland (balra) a világbajnok Alberto Gilardinóval is csatázott
Juhász Roland (balra) a világbajnok Alberto Gilardinóval is csatázott
AFP
Juhász Roland (balra) a világbajnok Alberto Gilardinóval is csatázott

Szavazás

Melyik csapat nyeri a Bajnokok Ligáját?

„Talán csak pár centin múlott a szerencsém – kezdte Juhász Roland a Milan elleni meccs felidézését. A válogatott védő fejese négy perccel a lefújás előtt a kapufát találta telibe az 1–0-ra elveszített találkozón. – Oldalról végeztünk el szabadrúgást, a rövid sarok felé mozogtam, s nagyon jól jött a beadás, csak sajnos a csúsztatásom után a lécről a mezőnybe pattant a labda.”

Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a belga együttes majdnem egy félidőn át emberelőnyben futballozhatott, azonban Kaká huszonnyolc méterről leadott, remekül eltalált lövése így is eldöntötte a találkozót. A sors iróniája, hogy Juhász Roland éppen a brazil középpályás kvalitásait emelte ki a találkozó előtt.

„Nem kellett nagy bölcsesség ahhoz, hogy azt mondjam, Kaká remek játékos – magyarázta a brazilról Juhász Roland. – Csak egy klasszis tudja olyan jól megrúgni a labdát, mint ahogyan ő tette. A Milan egyébként nem azt nyújtotta, amit előzetesen vártunk. Igaz, a játékosai többet birtokolták a labdát, de sok helyzetet ők sem tudtak kidolgozni. Talán a döntetlen igazságosabb lett volna, hiszen voltak a meccsnek olyan szakaszai is, amikor mi játszottunk jobban.”

Ami a továbbjutást illeti, a magyar válogatott védő a vereség ellenére is derűlátó: „Nem dőlt még el semmi... Mindenkiben van hiányérzet, hiszen ha jobban figyelünk a korábbi találkozóinkon, vagy több szerencsénk van, akkor most nem csupán két pontunk lenne. A következő fordulóban a Milanhoz utazunk, azután a Lyon vendégei leszünk. Nem lehetetlen a második hely elérése, ám most már nem hibázhatunk.”
Legfrissebb hírek

Betlehem Dávid: Eddig még csak Pogány Induló-koncerten voltam itt

Úszás
1 perce

Új lehetőségek nyílnak a fiatal tehetséges sportolók előtt

Egyéb egyéni
26 perce

Statisztikák: Lukaku és De Bruyne is rekordot döntött

Foci vb 2026
30 perce

Belgium csoportelső lett, Egyiptom nem bírt Iránnal

Foci vb 2026
1 órája

Erre büszkék lehetnek: Egyiptom és Irán remek meccsen ikszelt egymással

Foci vb 2026
1 órája

Belgium ötöt vágott Új-Zélandnak, így csoportelső lett

Foci vb 2026
1 órája

A magyar triatlon ünnepi hétvégéje

Képes Sport
1 órája

Videó: így ünnepelték továbbjutásukat a csodatévő zöld-fokiak

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik