Profi láb, amatőr fej

Z. A.Z. A.
2006.12.30. 01:11
Címkék
A hír röviden ennyi: noha Balaskó Ivánt nyárig szerződés köti a PMFC-hez, távozik Pécsről, és Pakson folytatja pályafutását. Mindez azért is meglepő, mert a pécsiek trénere, Keszei Ferenc többször is hangoztatta, csapatának nagy szüksége van a 27 esztendős középpályásra…
A gólörömével is kisfia dajkálását kifejezô Balaskó Iván Pécsett már nem bizonyíthat, miután Keszei Ferenc (jobbra) nem kért belôle
A gólörömével is kisfia dajkálását kifejezô Balaskó Iván Pécsett már nem bizonyíthat, miután Keszei Ferenc (jobbra) nem kért belôle
A gólörömével is kisfia dajkálását kifejezô Balaskó Iván Pécsett már nem bizonyíthat, miután Keszei Ferenc (jobbra) nem kért belôle
A gólörömével is kisfia dajkálását kifejezô Balaskó Iván Pécsett már nem bizonyíthat, miután Keszei Ferenc (jobbra) nem kért belôle
A gólörömével is kisfia dajkálását kifejezô Balaskó Iván Pécsett már nem bizonyíthat, miután Keszei Ferenc (jobbra) nem kért belôle
A gólörömével is kisfia dajkálását kifejezô Balaskó Iván Pécsett már nem bizonyíthat, miután Keszei Ferenc (jobbra) nem kért belôle
„Viszlát, Iván! Sajnálom, hogy ilyen ívet vett a pécsi pályafutásod, a tavaly őszi teljesítmény után sokkal több nézett ki belőle. Tudom, hogy sérülések is hátráltattak, de szerintem néha te is hátráltattad saját magadat. Emiatt van bennem egy kis csalódottság, de mindettől függetlenül köszönöm az itt eltöltött másfél évet, és sok sikert Pakson!”

Az idézett üzenet még karácsony előtt került fel a PMFC honlapjára, akkor, amikor biztossá vált, Balaskó Iván szerződése ellenére az élvonal újoncához, Paksra igazol. Az ismeretlen szurkoló által leírt mondatok jelzik, a labdarúgó nem futotta be Pécsett azt a pályát, amelyet tehetsége alapján befuthatott volna, és ugyanígy vélekedik a pécsiek vezetőedzője, Keszei Ferenc is. A szakember az elmúlt idényben nemegyszer hangoztatta, mennyire hiányzik csapatának a sérült Ba-laskó Iván, így legalábbis meglepő, hogy az őszi idény végeztével lemondott a futballista további szolgálatairól.

„Másfél évvel ezelőtt a PMFC segítő kezet nyújtott Balaskó Ivánnak, és azt kell mondanom, a játékos az első fél évben maximálisan rászolgált a bizalomra – kezdett a történetbe Keszei Ferenc. – A Pécsnek Márton Gábor óta nem volt ilyen szintű labdarúgója, csakhogy az adottság nem egyenlő a pályán mutatott teljesítménnyel. Ebben az esztendőben már nem az elvártak szerint teljesített, kevés gólt rúgott, sokat bajlódott a súlyával, és rendre megsérült. Már rég nem Magyarországon futballozna, ha más lenne a mentalitása, saját maga miatt nem tart előrébb. Talán előnyére változott, amióta a kisfia megszületett, azonban ha a környezete nem hat rá, akkor magyarországi sztárocska marad.”

„Ha környezete nem hat rá, akkor magyarországi sztárocska marad.” (Keszei Ferenc Balaskó Iván jövőjéről)
A pécsiek egyébként nyáron szerettek volna hosszú távú szerződést kötni a futballistával, ám az anyagi elképzelések távol álltak egymástól, így meghiúsult ez a terv. Az idény végén aztán a klub elöljárói és Keszei Ferenc úgy döntöttek, ha lesz klub, amely vinné Balaskó Ivánt, akkor megteheti. A szakember nem tagadja, okozott neki néhány álmatlan éjszakát ez a döntés, de bízik abban, hogy a gárda két fiatal tehetsége, Szatmári Loránd és Tóth Zoltán be tudja tölteni a játékos távozásával keletkezett űrt.

„Azt nem kívánom, hogy tavasszal Balaskó Iván döntse el a Paks Pécs elleni meccsét, de futballozzon olyan szinten, ami a tehetsége alapján elvárható tőle. Azt azonban ne felejtse el, nem elég, ha csak a lábában van a tehetsége...” – adott útravalót a játékosnak Keszei Ferenc.

Noha a két és fél évre szóló szerződést várhatóan január első napjaiban írja majd alá Balaskó Iván, a szerződése tényként kezelhető, hiszen a két klub és a futballista egyezségre jutott egymással. A játékos nem tagadja, volt már jobb szezonja is, mint az őszi, de bízik abban, hogy élni tud a paksiak bizalmával.

„A tavalyi évem jól sikerült, rúgtam kilenc gólt, viszont az is igaz, az őszi idény pályafutásom legrosszabb periódusa volt – mondta a távozásáról Balaskó Iván. – Hogy így alakult, abban nekem is szerepem van, de... Szinte mindig csatárt játszottam, sokat voltam sérült, ráadásul a csapat védekező stílusa sem kedvezett nekem. Keszei Ferenc eleinte sok mindenben kikérte a véleményemet, az ősszel azonban ez már nem így volt, de talán azt is mondhatom, nem igazán becsültek meg a klubnál. Pakson sok barátom van, rendezettek a viszonyok, és ami nem mellékes, bíznak bennem. Nem tagadom, régebben nem mindig jellemzett a profi gondolkodás, de a kisfiam, Iván Dominik születése megváltoztatott. Nem akarok senkinek sem bizonyítani, egyszerűen úgy szeretnék futballozni, ahogy tudok.”

Szavazás

Melyik csapat nyeri a magyar bajnokságot?

---- N ---- N
Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
1 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
49 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
1 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
1 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
2 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik