Kiárusíthatják a csapatukat

Z. A.Z. A.
2007.01.03. 00:51
Címkék
Ha azt mondjuk, hogy viszontagságos fél évet tudhat maga mögött a székesfehérvári labdarúgás, cseppet sem túlzunk. Ki ne emlékezne rá, a 2005–2006-os esztendőt bronzérmesként, mi több, a klub történetében először Magyar Kupa-győztesként fejezte be az akkor még Csertői Aurél irányította együttes, így a nyári bajnoki rajt előtt a meglepetés erejével hatott a hír: a Fehérvár FC Kft. többségi üzletrészét tulajdonló Clavis Consulting Kft. eladásra kínálja a 80 százalékos tulajdonhányadát.
Farkas Balázs (balra) is távozhat
Farkas Balázs (balra) is távozhat
Farkas Balázs (balra) is távozhat
Farkas Balázs (balra) is távozhat
Farkas Balázs (balra) is távozhat
Farkas Balázs (balra) is távozhat
Igaz, az üzletrész azóta is a Szieben László nevéhez köthető csoport birtokában van, azonban a Clavis Consulting a június 27-i taggyűlés óta nem vesz részt a futballvállalkozás finanszírozásában, így törvényszerűen jöttek az anyagi gondok. Amikor az együttes október közepén MK-címvédőként búcsúra kényszerült az NB II-es Gyirmót ellen, Gál László ügyvezető igazgató kilátásba helyezte néhány labdarúgó megbüntetését, majd pedig egy nappal később a vezetőedzővel, Csertői Auréllal szerződést bontott. A helyére érkező Marijan Vlakkal a csapat az ötödik helyen áll a tizenhét bajnoki fordulót követően, azonban a hétköznapokon előfordult, hogy a pénzükre váró labdarúgók nem edzettek, így demonstrálva, hogy a klub súlyos összegekkel tartozik. A tartozások egy részét december elején kifizették a fehérvári klubvezetők – ezért léptek a futballisták pályára a Sopron ellen az utolsó fordulóban –, azóta azonban hiába várnak az újabb utalásra a labdarúgók.

A szakmai stáb január 11-én tartja az első foglalkozást a keret tagjainak, és ha lesz rá mód, február első két hetében Törökországban készül az együttes. Persze nagy kérdés, együtt marad-e a csapat.

„Farkas Balázs, Sitku Illés, Mario Bozsics és Csizmadi Csaba teljesítménye felkeltette más klubok érdeklődését, és ha az FC Fehérvár, továbbá a futballisták is jól járnak, akkor nem zárkózunk el a tárgyalásoktól – mondta Gál László ügyvezető igazgató. – Nem titok, tartozunk még némi pénzzel a labdarúgóknak, de azon vagyunk, hogy az edzések kezdetéig megoldódjanak a problémák. Az MLSZ-től még mindig nem kaptuk meg a tavalyi, a harmadik helyért járó prémiumot, az UEFA is utal egy bizonyos összeget, és ha ezeket a pénzeket megkapjuk, rendezni tudjuk a tartozást.”

Marijan Vlak leadta a felkészülési programot, és megbeszélte Gál Lászlóval a csapattal kapcsolatos teendőket, úgyhogy ő készen áll arra, hogy edzést vezényeljen.

Szavazás

Melyik csapat nyeri a magyar bajnokságot?

Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
3 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
51 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
1 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
2 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
2 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik