A kis cseh volt a legnagyobb

V. G.V. G.
2007.01.09. 01:45
Címkék
A lehető legjobbkor törte meg a tavaly szeptember óta tartó gólképtelenségét az Arsenal cseh légiósa, Tomás Rosicky. A középpályás szombaton, az FA-kupa harmadik fordulójában kétszer is betalált, így óriási szerepet vállalt a címvédő Liverpool búcsúztatásában.
Tomás Rosicky
Tomás Rosicky
Tomás Rosicky
Tomás Rosicky
Tomás Rosicky
Tomás Rosicky
Tomás Rosicky legutóbb a német Hamburgnak lőtt gólt az Arsenal színeiben 2006. szeptember 13-án, a Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában. Négy hónapig tartott tehát az apró termetű középpályás góliszonya, mígnem a szombati nap csúcsmérkőzésén, a Liverpool–Arsenal döntőnek is beillő FA-kupa-találkozón két gólt is lőtt. A címvédő hazai együttes 3–1-re kikapott, és búcsúzni kényszerült az FA-kupa küzdelmeitől. Tomás Rosicky már az első félidőben tett arról, hogy őt válasszák a mérkőzés emberének: előbb Alekszandr Hleb beadását értékesítette, majd 22 méterről lőtt védhetetlenül a kapuba. Talán nem véletlen, hogy az Arsenal francia mestere, Arséne Wenger nem győzte méltatni a múlt nyáron igazolt labdarúgót: „Freddie Ljungberg vagy Robert Pires nyomdokaiba is léphet. Remek játékos, és újfent bizonyította, hogy hasznára van a csapatnak.”

A hét embere: Tomás Rosicky

Tomás Rosicky 1980. október 4-én született a cseh fővárosban, Prágában. A futball szeretete (és az ifjú tehetsége) elsősorban a családi háttérrel magyarázható: az édesapa csehszlovák válogatott volt, míg testvére – sérüléséig – az Atlético Madridnál szerepelt.

Korán kiderült, Tomás Rosicky sem bánik rosszul a labdával, hatévesen a CDK Kompresory játékosa volt, majd alig két évvel később szerződtette a Sparta Praha, és 17 esztendősen már a nagycsapatban is bemutatkozhatott. Három cseh bajnoki címet szerzett, magára húzhatta hazája válogatottjának mezét is, majd 2001 januárjában szerződtette az akkor még az anyagiakban dúskáló Borussia Dortmund. 2002-ben bajnok lett a németekkel, az UEFA-kupában pedig döntős. 2006 májusában aztán Angliát és Londont választotta, ám a Chelsea helyett az Arsenalt. Becslések szerint 10 millió eurót (2.6 milliárd forintot) szurkoltak le érte az „ágyúsok”.

A hét magyarja: Buzsáky Ákos

Buzsáky Ákos
Buzsáky Ákos
Buzsáky Ákos
A hét végén a magyar légiósok közül Buzsáky Ákos volt az egyetlen, aki pályára lépett. Csapata idegenbeli, a negyedosztályú Peterborough United elleni FA-kupa-mérkőzése 1–1-re végződött, a háromszoros válogatott középpályás pedig kezdő volt, edzője csak az utolsó percben cserélte le. A Peterborough honlapján található tudósításban 8-as osztályzattal ismerték el teljesítményét, Buzsáky Ákos a mezőny legjobbja, egyben a hét magyarja lett.

A hét mérkőzése

A tavalyelőtti győztes Arsenal két kiváló légiósa, Tomás Rosicky és Thierry Henry vezetésével idegenben búcsúztatta el a címvédő Liverpoolt az FA-kupától.

A NAGYOBB MÉRETHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
A NAGYOBB MÉRETHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
A NAGYOBB MÉRETHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Legfrissebb hírek

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
20 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
22 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
25 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
29 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
32 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
35 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
47 perce

Joseph: Megmutattuk, hogy nem véletlenül jutottunk ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik