Új vezérkar került az MNASZ élére

B. R.B. R.
2007.01.14. 01:04
Címkék
A Magyar Nemzeti Autósport-szövetség péntek este lefejezte magát, hogy rögvest újat növesszen. A pénzügyi visszásságokat sejtő ellenzék egy hónapja vesztett, de lehetőséget teremtett a visszavágásra, amely sikerült, és a reformerek kerültek vezető pozíciókba.
December elején az MNASZ közgyűlése Ferjáncz Attilát tartotta meg az elnöki poszton az ellenjelölt Frank Tamással szemben. A sportszakmai alelnök, Szamos Miklós később lemondott, így rendkívüli közgyűlést kellett összehívni az ő pótlására. A tagok egy része azonban beadvánnyal élt, amelyben kritikával illették az anyagilag veszteséges évet záró ralisok pénzügyi beszámolóját, és kezdeményezték az elnökség visszahívását. A közgyűlés ezt megszavazta, így új tisztviselőket kellett választania a tagságnak, amelynek egy része, úgy tudjuk, meghatalmazottja révén képviseltette magát. A voksok alapján Szamos Miklós lett az elnök, az általános alelnöki tisztséget Frank Tamás nyerte el, a sportszakmai elnöki pozícióra pedig Faluvégi Péter kapott felhatalmazást. A szintén visszahívott Dudás Gyula raliszakág-vezető helyére Kassai András került.
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Kolumbia–Portugália 0–0

Foci vb 2026
8 perce

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán

Foci vb 2026
10 perce

Az L-csoportban is befejeződtek a küzdelmek, Anglia, Horvátország és Ghána is továbbjutott

Foci vb 2026
26 perce

Horvátország Ghána legyőzésével csoportmásodikként jutott tovább

Foci vb 2026
30 perce

Ezúttal elmaradt az erődemonstráció, Anglia Bellingham vezérletével hozta a kötelezőt Panama ellen

Foci vb 2026
31 perce

Bellingham és Kane öt percen belül betalált – videók

Foci vb 2026
45 perce

Martínez nem változtatott a portugál kezdőcsapaton – így állnak fel a K-csoportban

Foci vb 2026
1 órája

Sucic gólja után még egyenlített Ghána, Vlasic fejesére már nem jött válasz – videó

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik