Az új évben új szemlélet, a sok munka a lényeg

KOVÁCS ERIKAKOVÁCS ERIKA
2007.01.15. 01:51
Címkék
A pohárban az októberi világbajnokság férfi csapatversenyében elért 27. hely volt az utolsó csepp. Mindenki tudta, hogy ennél nincs lejjebb. A kiutat megtalálni, mi több, felkapaszkodni a mélyből nem könnyű.
Első lépésként a megfelelő embert kellett megkeresni. A Magyar Tornaszövetség Karácsony Istvánt nevezte ki a férfiak szakmai igazgatójává, aki a nemzetközi szövetség férfi technikai bizottságának alelnöke és a Testnevelési Egyetem tanszékvezetője.„Régóta benne vagyok a tornasportban, ismerem a bajokat, a feltételeket, ezért eshetett rám a választás – mondta Karácsony István. – Sokkal többet, sokkal hatékonyabban és sokkal eredményesebben kell edzeni, mert csak a munkában hiszek. Minden héten egy közös edzésünk lesz, ahol ellenőrizzük az elvégzett munkát. Fontos, hogy minél több színvonalas versenyre utazzanak el a sportolók, ami persze anyagi áldozatot kíván a szövetségtől, viszont hosszú távon kamatozhat. Emellett évi kilenc-tíz alkalommal Tatán edzőtáborozik majd a keret, többször, mint eddig. A munkát a sportág szeretete miatt ingyen vállaltam, egyelőre a szeptemberi világbajnokságig.”
Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
33 perce

A vb-karkötő a torna legfelkapottabb tartozéka

Foci vb 2026
35 perce

1000 drukkert „vásároltak” a katariak?

Foci vb 2026
53 perce

Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

Foci vb 2026
1 órája

Szobatársa elárulta, szerinte mi vezethetett Németh Zsanett halálához

Birkózás
1 órája

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
1 órája

A belga kapitány nem biztos benne, hogy jó-e, hogy megnyerték a csoportot

Foci vb 2026
1 órája

Asztalitenisz: András Csaba győzelemmel kezdett a Grand Smash-en

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik