Az önbizalma rendben van

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2007.03.13. 00:35
Címkék
Csapnivalóan játszott Bajzát Péter a Sopron ellen, a mérkőzés végén mégis az ő góljával győzött (idegenben!) 1–0ra az ETO. A góllövőlista élén álló győri támadó a forduló gólját lőtte: húsz méterről „pókhálózta” ki a bal felső sarkot.

Tudja, hogy az edzőjének köszönheti, hogy...

Ne is folytassa! – vág közbe Bajzát Péter. – A mérkőzés után az edzőnk, Klement István mosolyogva mondta: már éppen azon gondolkodott, hogy lecserél. Szerencsére nem tette.

Elismeri, hogy indokolt lett volna a cseréje?

Persze. Nagyon nem ment a játék. Azt azért hozzá kell tenni, hogy egyik csapat sem nyújtott maradandót. Kifogásokat ugyan lehetne keresni, nem volt jó az időjárás vagy éppen rossz volt a pálya talaja, de azt hiszem, felesleges. Egyszerűen ilyen napot fogott ki mindkét csapat. Azért nem bánom, hogy a végén nagy gólt lőttem.

Honnan volt még ekkor is önbizalma? Addig minden negyedik csele jött csak be, és szinte alig akadt jó megoldása.

Az önbizalmammal sohasem volt probléma. Egy csatár addig próbálkozzon a góllövéssel, amíg a játékvezető le nem fújja a mérkőzést. Utána már késő azon bánkódni, hogy bizony el kellett volna vállalni a lövést.

A végén mintha jobban kapkodta volna a levegőt.

Elfáradt?

Méghozzá elég rendesen. Az egész mérkőzésen sokat kellett harcolni a védőkkel, legtöbbször öt hátvéd között birkóztunk Bojan Brnoviccsal, és ez bizony eléggé igénybe veszi az embert. Úgy tűnt, mintha az ETO fiataljai a felpasszolt labdákat követően túlságosan magukra hagyták volna önöket, mondván, a két „öreg” úgyis megoldja majd valahogy...

Nincs nekem ezzel semmi gondom. Persze sokszor nem egyszerű kettőnknek az összes védővel megküzdenünk, de azért csak megoldjuk. A többiekkel azóta beszélgettünk is erről az öltözőben, amíg a Zalaegerszeg ellen a felpasszolt labdákat követően rengeteg segítséget kaptunk a középpályáról, addig Sopronban szinte alig-alig támogattak minket a többiek.

Az ön gyengébb produkciója is ennek a számlájára írható?

Talán igen. Nem szeretnék túlzottan „belemászni” a szakmába, de az biztos, hogy ez is közrejátszott benne.

Utóbbi két mérkőzésüket megnyerték. Ki lehet jelenteni, hogy kezd összeállni az ETO?

Ha nem lenne annyi sérültünk és eltiltottunk, nagyon jó csapat lenne a Győr. Így sem vagyunk rosszak, de ha kiegészülnénk a többiekkel, akkor még jobbak lehetnénk.

Ezek szerint nem bánta meg, hogy a téli szünetben nem szerződött külföldre?

Nem. Persze a nyáron azért remélem, sikerül a tervem, és elvisz valamelyik nyugati együttes.

Legfrissebb hírek

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
48 perce

Vb 2026: Kolumbia–Portugália 0–0

Foci vb 2026
55 perce

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán 0–1

Foci vb 2026
57 perce

Az L-csoportban is befejeződtek a küzdelmek, Anglia, Horvátország és Ghána is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája

Horvátország Ghána legyőzésével csoportmásodikként jutott tovább

Foci vb 2026
1 órája

Ezúttal elmaradt az erődemonstráció, Anglia Bellingham vezérletével hozta a kötelezőt Panama ellen

Foci vb 2026
1 órája

Bellingham és Kane öt percen belül betalált – videók

Foci vb 2026
1 órája

Martínez változtatott a portugál kezdőcsapaton – így állnak fel a K-csoportban

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik