A foci sokkal több a pénznél

VOLESZÁK GÁBORVOLESZÁK GÁBOR
2007.03.18. 06:51
Címkék
Tisza Tibor, az Újpest támadója – ahogyan az a tudósításunkból is kiderül – fontos gólt szerzett a Sopron ellen. Sőt a játékával is jócskán kivette a részét a hazaiak 1–0-s győzelméből, látványos megmozdulásaiból is látszott, örömből futballozott. Pedig Tisza Tibor megtehetné, hogy lazára vegye a focit – neki nem létkérdés a profiskodás…

A Sopron elleni, kínkeserves futballt hozó meccsen csak egy játékos élvezte a pályán lévők közül a játékot: ön…

Úgy gondolom, valóban nem ment rosszul a játék, de azt erős túlzásnak érzem, hogy csak engem emelnek ki – mondta a Sopron ellen 1–0-ra megnyert bajnoki lefújása után szerényen Tisza Tibor.

Mi motiválja? Közismert, hogy a családja biztos anyagi hátteret biztosít, azaz nem mondható, hogy megélhetési futbalista lenne… Hogy mi motivál? Nekem a szenvedélyem a futball, éppen ezért mindent megteszek annak érdekében, hogy ne csupán eggyel többen legyünk velem a pályán, hanem hasznos csapatember legyek.

Mégis, ha a civil életben megvan mindene, akkor mi hajtja?

Az, hogy vannak olyan céljaim az életemben, amelyeket el akarok érni.

Konkrétabban?

Nem szeretném kibeszélni a titkos vágyaimat. Olyan célokat tűztem magam elé, amelyek már-már elérhetetlenek, de engem igazából ez motivál. Mondhatnék persze elcsépelt dolgokat, azt, hogy válogatott legyek, vagy azt, hogy egyszer kijussak külföldre profiskodni, de minek tenném. Csak a szeretteim, a szűk családi kör és a barátaim tudhatják, mi jár igazán a fejemben.

Kíváncsi vagyok arra, hogy mi járt akkor a fejében, amikor Horváth András az első félidőben piros lapot érően megrúgta?

Az, hogy nem volt benne a mérkőzésben ez a mozdulat. Sajnos olyan jelenet volt, amely nem a futballpályára való. Nekünk is volt, sőt van javítanivalónk, ami pedig a soproniakat illeti: a feszültségük jelzi, hogy nekik sem volt tét nélküli ez a találkozó.

Az Újpest-drukkerek a ZTE elleni vereség után hőzöngtek: a játékosok ilyenkor mit éreznek? Félnek, hogy a fütty másfajta megnyilvánulásba is átcsap?

Az Újpest az a csapat, ahol a szurkolók nem csupán a győzelmet értékelik, hanem azt is, hogy küszködős avagy szép játékkal éri-e el a csapat. Azt gondolom, sokan irigyelhetnek bennünket, hiszen a kitartó drukkerek véleménye jelzi, nem hagyja őket hidegen a csapat teljesítménye, és valljuk be, esetleges közömbösségük lenne a legborzasztóbb. Szerencsésnek mondhatom magam, hogy itt játszhatom, és bár a játékunk tényleg nem volt ma tökéletes, bizonyítottuk, hogy van tartásunk. Én pedig szeretek olyan csapatban futballozni, ahol van miért küzdeni. Látja, ez az, ami engem motivál…

Legfrissebb hírek

A kanadaiak tanultak a hibáikból

Foci vb 2026
7 perce

Az egyetlen vb-mesterötöstől az első aranygólon át James Rodríguez Puskás-díjas bombájáig – vb-videók

Minden más foci
12 perce

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
16 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
1 órája

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
2 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik