Ne háborúzz, futballozz!

SZ. NAGY TAMÁSSZ. NAGY TAMÁS
2007.03.23. 23:41
Címkék
Nem mintha egy Görögország–Törökország mérkőzés bármikor is könnyed pötyögést hozna, szombaton a szokottnál is nagyobb harc várható a két ősi rivális összecsapásán. A kapitányok igyekeznek lehűteni a kedélyeket, azt pedig mi is csak remélni tudjuk, hogy ezúttal kizárólag a futballisták lesznek főszerepben.

Áttekintve a szombat műsorát, egyértelmű: a játéknap legpikánsabb találkozóját Athénban rendezik, Görögország válogatottja a korántsem jó szomszéd Törökország legjobbjait fogadja. A 2008-as Európa-bajnoki selejtezősorozat C-csoportjának első két helyezettje három eddigi találkozóját egyaránt hibátlanul hozta, sőt egyelőre gólt sem kapott egyik válogatott sem. Izgalmas meccsre van tehát kilátás, természetesen az elmaradhatatlan politikai felhangokkal. Bár a két ország közötti ősi viszály felmelegítését a szurkolók körében – sajnos – senki sem tudja megakadályozni, a futballisták megnyugtatása mindkét válogatott kapitánya számára fontos feladat volt. Otto Rehhagel, a hazaiak német mestere és a vendégek szakvezetője, Fatih Terim is a játékosokban túlbuzgó feszültség mérséklését tekintette elsődleges feladatának. „Ha elfelejtjük a görögök elleni mérkőzést övező, a nemzetiségi ellentét által gerjesztett politikai felhangokat, azzal hatalmas terhet vehetünk le a játékosokról válláról – mondta a török kapitány. – Minél többet foglalkoznak a futballisták ezzel a témával, annál sebezhetőbbek lesznek.” Fatih Terim óvatossága persze érthető, hiszen nem is olyan rég történt, hogy a Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) három tétmérkőzésre száműzte hazai pályáról a török válogatottat a 2005 novemberében, a svájciak elleni világbajnoki pótselejtezőn történt verekedés utózöngéjeként (éppen a szeptember 12-i, Magyarország elleni selejtezőn jár le a FIFA szankciója). Persze az nagy kérdés, hogy a szakvezető higgadtságát menynyire tudja átültetni a futballistái fejébe, illetve hogy a minden bizonnyal zsúfolásig megtelő Karaiszkakisz-stadion hangulata milyen hatással lesz a szinte kivétel nélkül heves vérmérsékletű labdarúgókra. Otto Rehhagel, a címvédő válogatott kapitánya támadó szellemben küldi pályára csapatát, válogatási lehetősége pedig bőven van, hiszen a huszonhármas keret csaknem harmadát támadók alkotják. A hét csatár meghívása jól szemlélteti a görögök hozzáállását, amelyet Jurkasz Szeitaridisz, a rutinos jobbhátvéd így fogalmazott meg: „Ha nyerünk, szinte biztosan továbbjutunk!”

Legfrissebb hírek

Az utolsó pillanatban dőlt el: Ausztria továbbjutott, Irán kiesett – lezárult a csoportkör

Foci vb 2026
13 perce

Lionel Messi csereként döntött rekordot, Argentína százszázalékos mérleggel nyerte meg a J-csoportot

Foci vb 2026
18 perce

Őrület Kansasben: hatgólos thriller végén Algéria és Ausztria is továbbjutott

Foci vb 2026
20 perce

Fabio Cannavaro: Még ha szenvedtek is a játékosaim, megmutatták, mire képesek

Foci vb 2026
36 perce

Videók: Messi nélkül és Messivel is ment a góllövés az argentinoknak

Foci vb 2026
46 perce

Mutatjuk a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés góljait!

Foci vb 2026
1 órája

Statisztikák: Cristiano Ronaldo utolérte Lothar Matthäust; Afrika tovább zakatol

Foci vb 2026
1 órája

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Csupasport
1 órája
Ezek is érdekelhetik