Nyolcmilliós rendcsinálás

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
2007.03.28. 23:48
Címkék
Amit sejteni lehetett, az bekövetkezett: a Zalaegerszeg vezetői nem mentek el szó nélkül a csapat harmatgyenge szereplése mellett, és a játékosokat, valamint a szakmai stábot keményen megbüntették. Két futballistának, Sebők Józsefnek és Sebők Vilmosnak pedig megköszönték az eddigi munkát.

A tavaszi gyenge szereplés után már csak idő kérdése volt, hogy robbanjon a bomba Egerszegen.

Tegnap megtörtént.

Nagy Ferenc elnök bejelentette, hogy a ZTE futballistáit négymillió forintra büntetik, s a szakmai stáb tagjai is ugyanakkora pénzelvonásban részesülnek. A labdarúgók közül a két (korábbi) válogatott játékost, Sebők Vilmost és Sebők Józsefet felmentették a munkavégzés alól. Az elnök kiemelte, hogy a gyenge szereplésnek rengeteg összetevője van, és ezért a büntetés is összetett, vagyis valamennyi érintett részesül belőle.

Az elnök ugyanakkor hozzátette: a szakmai stáb felmentése nem került szóba, a részvénytársaság vezetőségének döntése az, hogy bíznak Simon Antal vezetőedzőben és segítőiben. Bíznak, csakúgy, mint a csapatban, hiszen a ZTE – az egyéni képességeket tekintve – sokkal többre hivatott.

Nagy Ferenc Sebők Vilmos felmentését azzal magyarázta, hogy az utóbbi időszakban mélyen tudása alatt teljesít, Sebők József pedig morális és súlyproblémák miatt kapta a büntetést.

Lássuk, miként vélekednek az érintettek.

„Ha a jutalom közös, akkor a büntetés is az” – fogalmazott röviden Simon Antal vezetőedző, aki így egyáltalán nem lepődött meg azon, hogy a csapathoz hasonlóan őt is megbüntették. Reméli, mindenki átgondolja a történteket, és sokkal jobb lesz a folytatás, mint az elmúlt hetek produkciója.

Az edző véleményét ismerjük, nézzük a játékosokét.

Kétségtelen, Sebők József sem úgy játszik a tavaszi szezonban, ahogy kellene, sokat hibázik, a REAC ellen is kihagyott egy büntetőt.

És hogy súlyproblémái lennének? Hát, kórosan soványnak aligha nevezhetjük...

Lapunk hivatalos kiadványa, az NB I-es adatbank szerint 71 kilogramm a csatár súlya, most pedig 74 kilogrammot nyom.

„A nyár végéig szerződésem van a ZTE-vel, ezért nem szeretnék semmilyen részletbe bocsátkozni” – mondta megkeresésünkre a csatár, aki így azt sem taglalta, hogy valóban vannak-e súlyproblémái, vagy nincsenek...

Sebők Vilmos viszont még ennyit sem akart mondani.

A hátvéd közölte, szerződése miatt nem nyilatkozhat, hiszen senkitől sem kapott rá engedélyt. Szerdán elmegy az edzésre, és ott talán megtudja, hogy a jövőben milyen szerepet szánnak neki.

Legfrissebb hírek

Kitört a balhé a panamaiak edzésén az angolok elleni meccs előtt – Videó

Foci vb 2026
4 perce

Mexikói szurkoló a világ legmenőbb farkaskutyája – Fotó

Foci vb 2026
15 perce

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
39 perce

Bemutatkozik Anglia piros felsője – az L-csoport mai mezei

Foci vb 2026
47 perce

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
48 perce

Ódákat zeng Mbappé teljesítményéről az RMC Sport szakkommentátora

Foci vb 2026
56 perce

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
1 órája

Motivációs problémával érkezett, bronzéremmel távozott Balatonfüredről

Csupasport
1 órája
Ezek is érdekelhetik