Hatból három pécsi arany

M. A.M. A.
2007.04.01. 00:45
Címkék

Nadapon a mezei futó országos bajnokság mezőnyéből a legjobbjaink közül többen is hiányoztak, nem indult például a tavaly mindkét távon győztes Bene Barnabás és a női címvédő Papp Krisztina sem. A férfiak versenyében ennek ellenére mindkét számban pécsi győzelem született, 6 kilométeren Tóth László, 12 kilométeren Ott Balázs lett a bajnok. Tóth már a táv elején jelentős előnyre tett szert, elsősége egy pillanatig sem forgott veszélyben. „Könnyen kezdtem, és az első körben csak azt figyeltem, miként futnak a többiek – magyarázta Tóth. – Láttam, van annyi erőm, hogy elhúzzak tőlük, meg is tettem. Az utolsó kör nagyon nehéz volt, csak arra ügyeltem, hogy ne csökkenjen az előnyöm.” Ott Balázs is elégedett volt, csak azt sajnálta, hogy a hosszabb távon csapatban nem szerepeltek olyan jól a pécsiek, mint hat kilométeren. Staicu Simona nem készült különösebben erre a bajnokságra, a jövő hét végi dél-afrikai Két óceán futóversenyre összpontosít. Ennek ellenére könnyedén szerezte meg negyedik mezei futó bajnoki címét, sőt a célba érkezés után sem állt meg, mert szombaton hat kilométernél hosszabb volt az edzésadagja.

Legfrissebb hírek

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
14 perce

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
28 perce

Gakpo gyászol, de marad a holland válogatottal

Foci vb 2026
41 perce

Kézilabda: jó hangulatban fejlődnek a tatabányai kis tigrisek

Utánpótlássport
46 perce

Az uruguayiak repülni fognak – de nem együtt

Foci vb 2026
56 perce

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
1 órája

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
1 órája

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik