Mulatozás hajnalig

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2007.04.24. 07:43
Címkék
Ahogy mondani szokták: a spontán bulik a legemlékezetesebbek. Az Internazionale a Roma hét végi veresége miatt már vasárnap megünnepelhette tizenötödik scudettóját, a klub pedig megadta a módját a váratlanul jött ünneplésnek, a Siena elleni 2–1-es győztes mérkőzés után Milánóba visszaérve félrészeg és magukból kivetkőzött futballisták buliztak a Dóm téren.

Massimo Moratti vicces kedvében volt vasárnap este. Az Inter elnöke a Siena elleni mérkőzés lefújását követően a díszpáholyból mindenkit félrelökve rohant le a pályára, hogy együtt ünnepelhesse a bajnoki címet a labdarúgókkal. Mint egy kisgyerek, úgy ugrált együtt a játékosokkal, mindenkit megcsókolt, aki az útjába került, az öltözőbe érve pedig alaposan megtréfálta a csapatot.

„Boldog vagyok, hogy leköszönésem előtt bajnoki címet ünnepelhetek együtt a csapattal – mondta rezzenéstelen arccal Massimo Moratti, majd a tátott szájak láttán hozzátette: – Na jó, úgysem bírom ki nevetés nélkül, természetesen az Internazionale elnöke maradok.”

Az öltözőben Roberto Mancini vezetőedző sem fogta vissza magát, egyenként gratulált játékosainak, és gyorsan előkerültek a pezsgősüvegek is (a stadion büféjét vagy ennyire jól felszerelték, vagy az Inter vezetői titkon mégiscsak behűtöttek néhány üveggel a buborékos italból). Egy biztos: a játékosok hosszasan danolásztak, és locsolták egymásra a pezsgőt.

Időközben a Milánóban maradó Inter-szurkolók már elözönlötték a Dóm teret, több ezren vonultak ki az utcára, és hajnalig óriási fiesztát rendeztek a környéken. Inter-sálba öltözött kutyák sétáltak az utcákon, csinos hölgyek talpig fekete-kékben táncoltak, egy átlagos milánói vasárnap estéhez képest alaposan megugrott az alkoholfogyasztás.

A hangulat akkor hágott igazán a tetőfokára, amikor a csapatot szállító nyitott tetejű busz begördült a Dóm térre, a játékosok pedig egyesével üvöltötték mikrofonba a boldogságukat.

„Köszönjük nektek a bajnoki címet – szólt a szurkolókhoz az

Inter csapatkapitánya, Javier Zanetti. – Hihetetlenül boldog vagyok, hogy veletek ünnepelhetek. Sokat jelent nekem a bajnoki cím, sosem felejtem el ezt az estét.”

A futballisták aztán lekászálódtak a buszról, és folytatták tovább a fiesztát. A csapat brazil támadója, Adriano például félig lecsúszott nadrágban, félmeztelenül locsolta a pezsgőt a szurkolókra, Dejan Sztankovics pedig állítólag olyan nagy lendülettel lóbált egy Inter-zászlót, hogy azzal, véletlenül, alaposan fejbe verte az éppen előtte ugráló drukkert.

A mérkőzés után Alvaro Recoba nem tartott a csapattal Milánóba, egyéb elfoglaltságára hivatkozva azonnal hazarepült Uruguayba. A sajtó azonnal valami botrányt vélt felfedezni, ám Massimo Moratti gyorsan tisztázta a helyzetet.

„Más játékosok sem voltak ott a bulin – mondta az Inter elnöke. – Ez van, ha egy ilyen spontán bulit kell rendeznünk. Luís Figo sem volt ott, ám az ő jövőjével kapcsolatban elmondhatom, nagyon remélem, hogy még következő bajnoki címünk ünneplésekor is Internazionale-játékos lesz.”

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Algéria–Ausztria 0–0

Foci vb 2026
3 perce

Vb 2026: Jordánia–Argentína

Foci vb 2026
5 perce

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
16 perce

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
21 perce

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
28 perce

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
30 perce

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
53 perce

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
56 perce
Ezek is érdekelhetik