Bodnár György támadja Kisteleki Istvánt

SZ. GY.SZ. GY.
2007.04.27. 23:13
Címkék

Bodnár György, a futballköz vetítési jogok és a Szaknévsor révén ismertté vált üzletember, öndefiníciója alapján „a legtájékozottabb szurkoló”, amint az várható volt, nekirontott Kisteleki István MLSZ-elnöknek.

A szövetség hajdani elnökségi tagja a kezdettől fogva képtelen kibékülni a gondolattal, hogy a korábbi ligaelnök lett a Magyar Labdarúgó-szövetség elnöke, de több mint egy évig véka alá rejtette kritikus megjegyzéseit. Hiszen – mint csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján elmondta

– az Európa-bajnoki kandidálásunk sikere érdekében ígéretet tett Gyárfás Tamásnak, a pályázat vezetőjének arra, hogy „befogja a száját” a cardiffi döntésig. Nos, a döntés a múlt héten megszületett (mint ismeretes, a horvát–magyar pályázat nulla szavazatot kapott az UEFA végrehajtó bizottságától, és elesett a rendezés lehetőségétől), Bodnár György pedig a szokásának megfelelő kíméletlen kritikával állt elő. Szerinte annak, hogy az Ebpályázat szégyenletesen leszerepelt, elsősorban Kisteleki István személye az oka. A jól elkészített pályázat és prezentáció Gyárfás Tamás érdeme, őt pedig – részben Bodnár György tanácsára – még az előző MLSZ-elnök, Bozóky Imre kérte fel a feladatra, azóta viszont Kisteleki István hibát hibára halmozott, sőt az üzletember szerint „félrevezette az országot”.

Bodnár György szerint az MLSZ elnöke maga sem bízott a sikerben, hiszen az éves közgyűlést pár nappal a cardiffi döntés előttre időzítette, attól tartván, hogy egy esetleges bukás után elveszítené a többséget a közgyűlésben. Ennek ellenére – mondta Bodnár György – arról szóltak az előzetes nyilatkozatok, hogy csak mi nyerhetünk, s a kampányban elhangzott érvek cáfolatára és kifigurázására külön figyelmet szentelt az üzletember a sajtótájékoztatón. Rámutatott, hogy hiába hirdették a pályázat vezetői, hogy Vlatko Markovic horvát futballelnök a vetélytársaknak tett gesztusként lépett vissza az UEFA vb-tagsági jelöléstől későbbi szavazatokért cserébe, ugyanis a hivatalos korhatár miatt nem is indulhatott a szavazáson a hetvendik életévét januárban betöltő sportvezető. Bodnár György szerint nevetséges volt az is, hogy az MLSZ vezetői azt hirdették: a lengyel–ukrán pályázat esélytelen, s hogy Hrihorij Szurkisz ukrán elnököt támogajuk a vezetőségbe kerülésben, mert majd ő is segít nekünk – sokkal inkább saját magának segített. De balgaság volt az Eb miatt felbontani az MLSZ tévés jogokról szóló hosszú távó szerződését a Kentaro svájci céggel, s helyette a befolyásosnak hitt, ám a FIFA-val megromlott kapcsolatú SportFive-ot választani (emiatt amúgy per vár az MLSZ-re). Bodnár György hiányolta az UEFA-ban jól ismert Puhl Sándor, Nyilasi Tibor, Mezey György, Lothar Matthäus, Détári Lajos, Bozóky Imre bevonását a pályázati munkába. Kisteleki Istvánról szólva pedig többször is elismételte, hogy a tények arra utalnak: „Vagy üres a feje, vagy pedig tele van a zsebe.”

Természetesen megkerestük Kisteleki Istvánt, hogy kommentálja Bodnár György kijelentéseit, azonban az MLSZ elnöke szűkszavúan válaszolt: „Nem szeretnék reagálni Bodnár György szavaira.”

Legfrissebb hírek

A vb egyik legmeghatóbb története: egy fotós a hotelszobából örökítette meg a győzelmet

Foci vb 2026
2 perce

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
35 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
53 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
56 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
59 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
1 órája

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
1 órája

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik