Dudás Ádám kezdő lesz!

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2007.05.11. 15:21
Címkék
A 28. forduló pénteki mérkőzésén a győriek számára nagyobb a tét, Klement István együttesének a kiesés elkerüléséért folytatott harcban égetően szüksége van a pontokra. Ami érdekesség az ETO összeállítását illetően: hoszszú idő után Dudás Ádám ezúttal a kezdőcsapatban kapott helyet. Az Európa-válogatott tehetség érthetetlen mellőzéséről az elmúlt napokban cikkeztünk, most Dudás Ádámon a sor, hogy bizonyítson.

Ami a péntek esti Fehérvár– Győr bajnokival kapcsolatban a legérdekesebb hír: a sokáig mellőzött Dudás Ádám ezúttal helyet kap az ETO kezdőcsapatában. Klement Istvántól megkérdeztük: netán cikkeink hatására döntött így?

„Így gyakoroltunk a héten – mondta a Győr vezetőedzője. – Ha úgy gondolják, hogy a sajtó nyomására tettem be a kezdőcsapatba, akkor tévednek, de tőlem nyugodtan leírhatják. Mi az öltözőben egyébként nem csináltunk nagyobb ügyet Dudás Ádám mellőzéséből, tisztában vagyok azzal, hogy ez a fiatal fiú imád és tud futballozni. Csakhogy fiatal kora miatt bizony kicsit szertelenebb a kiélezett szituációkban. Valóban voltak felelőtlenebb döntései egy-egy mérkőzésen, azt például kifejezetten nem kedvelem, ha a kispadon azon kell aggódnom, hogy miután Ádámnak van már egy sárga lapja, szertelenségéből adódóan vajon mikor kap mellé meg egyet. Vannak hiányzóink, hiszen sérülések és eltiltások miatt hat játékosomra nem számíthatok, így Ádám ezúttal a középpálya jobb oldalán kap helyet. Itt a lehetőség, hogy bizonyítson.”

S ha már a kritikus helyzeteket említette az edző.

Győrött a labdarúgók nem egyformán dolgozzák fel a történteket, a rutinosabb, több nagy csatát megélt futballisták könnyebben, a fiatalok közül viszont néhányan bizony remegő lábbal futnak ki a pályára. Erre mondja Klement István, a győriek vezetőedzője, így legalább kiderül, kikre lehet biztosan számítani, kik azok, akikben megvan a kellő versenyszellem.

„Természetesen szóba került az öltözőben a kiesés, de csak annyira, amennyire jónak láttam – mondta Klement István. – Beszélgettünk róla, mert sajnos egyelőre tényleg benne van a pakliban, de megpróbáltuk úgy megközelíteni, vajon hogyan lehetne elkerülni. A fiataloknak fel kell kötniük a gatyájukat, és mégha nem is ilyen szezonról álmondtunk, bizonyítaniuk kell, hogy lelkiekben elég erősek ezeknek a mérkőzéseknek a megvívására. Úgy gondolom, a hátralévő három meccsünkből négy pont is elég lehet a bentmaradáshoz.”

Klement István bízik abban, hogy péntek este Székesfehérvárott nem futballoznak görcsösen a labdarúgói, és nem roppannak össze a tét nagysága alatt. Az ETO vezetőedzője szerint Marijan Vlak együttese viszont felszabadultan játszhat, ez pedig az előnyükre és a hátrányukra is válhat.

„A Fehérvárnak már nem kell izgulnia, nekünk viszont nagyon kellenek a pontok – folytatta a 48 éves szakember. – A nagy kérdés az, hogy a mi futballistáink elszántsága vagy a fehérváriak könnyed stílusa érvényesül a pénteki mérkőzésen.”

Legfrissebb hírek

Vb 2026:Algéria–Ausztria 0–0

Foci vb 2026
1 perce

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
13 perce

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
18 perce

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
25 perce

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
27 perce

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
51 perce

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
53 perce

A kiesés után lemondott Skócia szövetségi kapitánya

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik