Aranyra vágyó zöldek

B. A.B. A.
2007.05.21. 22:57
Címkék

Különösebb túlzás nékül állíthatjuk, hogy az év női mérkőzését játssza a Budapest Bank-FTC és a Győri Audi ETO KC vasárnap kora délután a Kőbányai úton. A két zöld-fehér csapat azonos pontszámmal várja a rájátszás záró fordulóját, azaz a képlet végtelenül egyszerű: aki nyer, bajnok, míg döntetlen esetén a vendég győriek örülhetnek. Nem panaszkodhatnak a szurkolók, hiszen változatos volt a felsőházi playoff. Az alapszakaszelső Fradi fehérvári vereséggel nyitott, s ezzel nagy esélyt kapott az Audi ETO, amely a harmadik fordulóban hazai pályán 38–31 legyőzte a ferencvárosiakat. Ekkor úgy tűnt, sima lehet a címvédő útja az újabb aranyéremig, ám jött a fordulatot hozó negyedik kör. Előbb a Győr vérzett el a Cornexi otthonában, majd az FTC nyert Dunaújvárosban, ezzel pedig jelentősen javult a fővárosi együttes helyzete. Persze a Népligetben nem beszélnek aranyéremről, hiszen Németh András szerint csapata már így is maximumot teljesített, ám az egyértelmű, hogy vasárnap mindent megtesznek majd a ferencvárosi lányok, hogy bajnoki címmel zárják le a másfél évtizedes Németh-korszakot. A pályafutását Kirsner Erikával és Tóth Tímeával együtt az osztrák Hypo együttesénél folytató szakember csodát tett ebben a szezonban (is) a Fradival, bár a jóval erősebb játékoskeretű Győr még így is esélyesebbnek tűnik egy hajszállal. A két csapat legutóbbi ki-ki meccsét, a húsvéti Magyar Kupa-döntőt biztosan nyerte meg az ETO, ám most a Fradinak van ideje a pihenésre, s ez sokat számít a kevés minőségi cserével felálló pestieknek. Ugyancsak egy meccsen dől el a bronzérem sorsa, a Dunaferr–Cornexi duóból a győztes lesz a harmadik, míg az iksz az újvárosiaknak kedvez a szombat délutáni találkozón.

Legfrissebb hírek

Egy angol már felemelte a vb-trófeát – fotó

Foci vb 2026
10 perce

Érkeznek a szurkolók a stadionba az angolok meccsére – fotók

Foci vb 2026
19 perce

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Kajak-kenu
29 perce

Szongoth Dománt draftolta a Buffalo Sabres!

Amerikai sportok
37 perce

Vert helyzetből nyertek a svédek Kecskeméten a női röplabda Európa-ligában

Röplabda
43 perce

Felkészülés: nem bírt egymással az Újpest és a kolozsvári Universitatea

Labdarúgó NB I
1 órája

A volt MLS-játékos beszólt Bielsának és Mourinhónak is

Foci vb 2026
1 órája

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
1 órája
Ezek is érdekelhetik