Csodára várva

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2007.07.24. 23:35
Címkék
Szerda este kiderül, ki lesz a Debrecen ellenfele a Bajnokok Ligája közelgő selejtezőjében: a svéd Elfsborg és az északír Linfield a múlt heti nulla nullát követően ma játszik a következő körbe jutásért. A Debrecen játékosainak egyöntetű véleménye, a most idegenben pályára lépő Linfield lenne az ideális ellenfél számukra.

Nem kívánságműsor, de ha lehetne, a DVSC labdarúgói a Linfield együttesét választanák.

Az északír együttes gyengébb csapat az Elfsborgnál, ezt a múlt héten a Windsor Parkban lejátszott 0–0-s találkozót személyesen megtekintő Herczeg András is megerősítette. Miroslav Beránek segítője a Bajnokok Ligája első selejtezőkörének első fellépését követően elmondta: a találkozón a svédek igazolták jó hírüket, az Elfsborg futballistái rendkívül élénk iramban játszanak, gyorsak, fizikailag semmi gondjuk, és az alkatukból fakadó előnyöket is okosan használják ki.

No, de mit szólnak ehhez a Debrecen labdarúgói: vajon ők kit szeretnének ellenfélnek?

Dombi Tibor leginkább a Linfieldnek örülne, mint mondja, ellene több esélyük lenne a továbbjutásra.

„Jobban örülnék az északír csapatnak, már csak azért is, mert az Elfsborg műfüvön játszsza hazai mérkőzéseit, én pedig sokkal jobban szeretek igazi füvön futballozni – mondta a debreceniek szélvészgyors középpályása. – Remélem, a Linfield jut tovább. Tisztában vagyok vele, hogy a svéd papíron jobb csapat, de bármelyikőjükkel is kell megküzdenünk, a továbbjutásra ugyanúgy ötven százalék esélyünk van, mint nekik. Jó lenne már valami igazán maradandót alkotni a BL-ben, hiszen hiába nyertünk meg három bajnokságot, hiába nyertük meg sorozatban a Szuperkupát, futball-láz akkor volt igazán a városban, amikor például a Manchester United ellen játszottunk.”

A sikeres szereplés igazán nagy kiugrási lehetőség lenne a DVSC fiatal középpályása, Dzsudzsák Balázs számára, éppen ezért ő is abban reménykedik, hogy a Linfield jut be a következő körbe.

„Ha abból indulok ki, amit Herczeg Andrástól hallottam, szerda este mindenképpen azért imádkozom majd, hogy gyors vendégakció végén az északírek szerezzék meg a vezetést – mondta Dzsudzsák Balázs. – No, és persze azért, hogy ezzel az egy góllal aztán húzzák is ki a találkozó végéig, és ők jussanak be a következő körbe. Egyértelmű, a Linfield gyengébb csapat az Elfsborgnál, ám ami még jól jöhet, hogy a Debrecennél is.”

A debreceni csatárok közül a jelenleg legjobb formában lévő Dorge Rostand Kouemaha szerint viszont bármelyik csapat következik, le kell győzniük, és hiába szeretnék ők, hogy az északírek jussanak tovább, ha egyszer erre vajmi kevés az esély.

„Persze tudom, hogy a Linfield könnyebb ellenfél lenne, de aligha bízhatunk benne, hogy megveri a svédeket – mondta a kameruni támadó. – Egyelőre egyik csapatról sem tudok túl sokat, de amint eldől, ki jut a következő körbe, biztos vagyok benne, hogy a szakmai stáb máris felvilágosít bennünke leendő ellenfelünkről. Maradjunk abban, mindegy, ki ellen, csak jussunk tovább...”

Legfrissebb hírek

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
17 perce

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
25 perce

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
41 perce

Rafik Belgalinál ifjabb algériai csak az ország első vb-meccsén szerzett gólt

Foci vb 2026
52 perce

Videó: hol van Ronaldo? – kérdezik az éneklő kolumbiai szurkolók

Foci vb 2026
1 órája

Videó: Messi, Kane, algériai–osztrák dráma – a csoportkör utolsó napjának 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
1 órája

Arnautovic és Kalajdzic is bekerült a rekordok könyvébe

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Scaloni: Mindenkire szükségünk lehet

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik