Szép remények a rajt előtt

Ch. Gáll AndrásCh. Gáll András
2007.08.07. 23:14
Címkék

Már-már nyomasztó elvárások súlya alatt roskadozva, de hoszszú évek után végre optimálisnak mutatkozó körülmények között és összeállításban edzőtáborozik Tatán a magyar női kosárlabda-válogatott az augusztus 29-én kezdődő Eb-pótselejtezőre, valamint – reményeink szerint – az olaszországi Európabajnokság 16-os döntőjére.

„Elkezdjük olimpiai kvalifikációs szereplésünket” – ezekkel a szavakkal nyitotta meg Berényi János, az MKOSZ elnöke a tatai sajtóbeszélgetést, s ebből kiviláglik, hogy az összesen tíz válogatottat felsorakoztató pótselejtező eredményes teljesítése – figyelem: mindössze egyetlen csapat jut tovább! – csupán minimális cél.

Pedig Izrael és Bulgária kiverése – kötelező feladat lenne – után olyan remek nemzeti együttesek várnak legjobbjainkra, mint a két világklasszist, Agnieszka Bibryczkát és Malgorzata Dydeket felvonultató Lengyelország, továbbá Szlovákia vagy Ukrajna. Ha már ott vagyunk az Eb-n, onnan az aranyérmes egyenes ágon jut ki a pekingi olimpiára, és ha ez véletlenül nem Magyarország lenne, akkor még a 2–5. helyezettek 2008 nyarán egy világselejtezőn is próbálkozhatnak.

Az mindenesetre biztató, hogy az anyai örömök elé néző Papp Krisztinát és a harvardi másoddiplomáján dolgozó Cserny Rékát leszámítva mindenki ott van a fedélzeten, sőt, szeptember 1-jétől a bajnok Sopron center-bedobója, az elmúlt idény talán legjobb hazai játékosa is ott lesz.

Berényi elnök kiemelte: a MOB 3.5 millió forintos gyorssegélyt biztosít a selejtezőre, ami úgy kellett, mint egy falat kenyér, s ami a bizalom félreérthetetlen jeleként értékelhető. Pozitívumként említette a prezident Rudi Zoltán MTVelnök megnyerését a szövetségi vezérkarba, talán neki is köze van ahhoz, hogy a két hazai selejtezőt az m1 közvetíti.

Bencze Tamás az augusztus 15-én Tatán rendezendő, Szlovákia elleni zárt kapus edzőmeccsen bemutatkozó új szövetségi kapitány is osztozik elnöke derűlátásában, bár a zalai illetőségű szakember hozzátette: a lépcsőfokokat egyenként kell venni, s nem árt az óvatosság. A csapatjátékot – a kapitány elképzelése szerint – az agresszív védekezés, és a megszerzett labdával indított gyors támadások jellemzik majd, de a pozíciós kosárlabdázást is ismerni kell.

Emlékeztetőül: az olimpai programban harmincegy éve szereplő női kosárlabda ötkarikás tornáján eddig egyszer (1980 Moszkva) volt ott a magyar válogatott.

Igaz, akkor Killik László csapata meg sem állt a negyedik helyig.

Legfrissebb hírek

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
16 perce

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
22 perce

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
30 perce

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
35 perce

Ez ám a végjáték! Két gól a 90. perc után, ami megrengette Algériát, Ausztriát – és Iránt… VIDEÓ!

Foci vb 2026
51 perce

Messi a gólokat, Argentína a tizenegyeseket halmozza a világbajnokságokon

Foci vb 2026
1 órája

Az utolsó pillanatban dőlt el: Ausztria továbbjutott, Irán kiesett – lezárult a csoportkör

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Messi csereként döntött rekordot, Argentína százszázalékos mérleggel nyerte meg a J-csoportot

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik