Kettős magyar siker

HAVASRÉTI BÉLAHAVASRÉTI BÉLA
2007.08.10. 23:50
Címkék

Kellemes emlékek fűzik a Fradi játékosait a horvát bajnokcsapathoz, hiszen 2006-ban éppen a kaproncaiakat verték meg a zöld-fehérek az EHF-kupa fináléjában. Persze ezúttal nem európai kupadöntőben találkoztak a felek, „csak” felkészülési torna nyitó meccsén. A már említett kupafinálé óta nagyot változott a világ, alaposan kicserélődött az FTC kerete. Elbúcsúzott a csapattól az „örökös” vezetőedző, Németh András, helyére válogatottbeli segítője, Zsiga Gyula ült. Ismerős arc tűnt fel a horvát kispadon is: Zdravko Zovko a veszprémi évek után most hazája legsikeresebb női alakulatát próbálja sikerre vinni. Zovko nem változott a partvonal mentén, a tőle már megszokott teátrális mozdulatokkal űzte, hajtotta tanítványait. Talán a mester habitusának is köszönhetően húsz perc után három góllal vezettek a horvátok. Ekkor a Podravka Koprivnica sort cserélt, a Fradi pedig mintha csak erre várt volna, magasabb fokozatba kapcsolt. Robogott a két szélső, Kovacsicz Mónika és Juhász Gabriella, igaz, számukra nem volt ismeretlen a Magvassy Mihály Sportcsarnok, hiszen a tavasszal még a Győri Audi ETO játékosai voltak.

Félidei négygólos előnyét hamar megduplázta a Ferencváros, s ezzel eldőlt a mérkőzés. A fővárosi szurkolók még balhéztak egy sort, talán csak megszokásból, de Németh Helga bizonyította, hogy nem csak a pályán klasszis: remek pszichológiai érzékkel lecsillapította a kedélyeket. Így békességben, 35–28-as FTC-győzelemmel ért véget a rangos nemzetközi torna első összecsapása.

A hazai csapat mérkőzésére aztán csaknem megtelt a csarnok, több mint ezerötszázan nézték az Audi ETO és a Hypo NÖ csatáját. A hazaiaknál Ana Djokics hiányzott sérülése miatt, míg a südstadtiak soraiban ott volt mind a két, nyáron igazolt magyar, Kirsner Erika és Tóth Tímea. Különösen Tóth volt elemében, nyolc gólt lőtt, elégedett lehetett vele Németh András. A győri szélsők (no meg Pálinger Katalin indításai) ellen viszont nem volt ellenszerük az osztrákoknak, így meglépett az ETO (11–6), s bár a szünetig faragott hátrányából a Hypo, magabiztosabbnak tűntek a győriek. A jól védekező csapat tartotta előnyét, ráadásul az új szerzemény, Tomori Zsuzsanna is belőtte magát. A szlovák bírókat nem szerette a publikum, Róth Kálmán tanítványait viszont igen. Nem csoda, legyőzték a Hypót (29–23).

Legfrissebb hírek

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
7 perce

Gakpo gyászol, de marad a holland válogatottal

Foci vb 2026
20 perce

Kézilabda: jó hangulatban fejlődnek a tatabányai kis tigrisek

Utánpótlássport
25 perce

Az uruguayiak repülni fognak – de nem együtt

Foci vb 2026
35 perce

Videó: Cristiano Ronaldo nem állt meg az újságíróknak, de röviden reagált a Kolumbia elleni döntetlenre

Foci vb 2026
52 perce

Strandkézilabda-vb: nyolcadik lett a magyar válogatott

Kézilabda
1 órája

Ibrahimovicnál egyértelmű, ki a vb fő esélyese

Foci vb 2026
1 órája

„Különleges érzés” – a meccs legjobbjának megválasztott Mahrez az első vb-góljáról

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik