Elég a profizmusból?

B. CS.B. CS.
2007.08.16. 23:38
Címkék

Tulajdonos és szakmai igazgató nélkül várja a vasárnapi NB III-as nyitányt az Egri FC, sőt a klubigazgató, László István is csak addig marad, amíg el nem rendezi a bajnokság előtt szükséges teendőket. Utána ő is követi Keller Józsefet, a hevesi egyletet működtető gazdasági társaság első emberét. A Kazinbarcika SC-ben is tulajdonosi jogokat gyakorló egri vállalkozó azonban nem hagyja el a NB II-es gárdát, mint ahogy szakmai felelősként és elnöki tanácsadóként Tornyi Barnabás is csak a borsodi klubot segíti ezután. „Sokba került az, hogy képzett szakembereket hozzak a klubhoz. Nem tudok mit kezdeni azokkal, akik a profizmust nem képesek elfogadni” – mondta Keller József, miután távozásáról közleményt adott ki. A hevesi egyletnél 2005-ben kezdett tevékenykedni a téglagyár-tulajdonosként tevékenykedő vállalkozó. Neki köszönhető a városi stadion felújítása és az utánpótlásnevelés magasabb szintű működtetése. Kétéves szünet után az ő támogatásával lett újra felnőtt labdarúgócsapat Egerben, amely a megyei első, majd a megyei másodosztályban szerzett bajnoki címet követően nyáron azzal a céllal erősítette meg keretét, hogy a 2007–2008-as szezonban megnyeri az NB III Mátra-csoportját. Ennek érdekében 11 játékos érkezett a gárdához, köztük hét a testvércsapatnak számító Kazincbarcikai SC-től. Közleményében Keller József ugyan nem nevezte meg azt a két személyt, akik miatt erre az elhatározásra jutott, de a városban nyílt titok, hogy a felnőttek edzője, Nagy Endre és az utánpótlásban ténykedő tréner, Székely Károly miatt távozik. Az érintett szakvezetők sajnálattal vették tudomásul a döntést. Az önkormányzat részéről Szeleczki János azt hangsúlyozta, hogy eddig is törődtek a klubbal, és ezután sem kívánják magára hagyni az Egri FC-t. „Arra kérjük Keller urat, hogy gondolja át döntését” – fogalmazott az egri alpolgármester. A klub alkalmazásában állóknak december 31-ig nem kell tartani attól, hogy fizetés nélkül maradnak, erről még gondoskodik Keller József.

Legfrissebb hírek

Egyiptomnál Szalah rohamozza az iráni kaput; a belgáknál Doku is kezd Új-Zéland ellen

Foci vb 2026
2 perce

Uruguay kiesett, a Zöld-foki-szigetek továbbjutott, Spanyolország csoportot nyert

Foci vb 2026
3 perce

A Zöld-foki-szigeteknek csoportmásodik helyet ért az újabb döntetlen

Foci vb 2026
11 perce

Spanyolország hozta a kötelezőt a fejben teljesen széteső Uruguay ellen, s megnyerte csoportját

Foci vb 2026
11 perce

Csere: ennyi volt Muslera vb-karrierje

Foci vb 2026
51 perce

Videó: Muslera újabb hibája után vezetnek a spanyolok

Foci vb 2026
1 órája

Baena-góllal vezetnek a spanyolok, jelenleg továbbjutó a Zöld-foki-szögetek – félidők

Foci vb 2026
1 órája

Megszavazta a képviselő testület, Benedek Tiborról a Margit-szigeten neveznek el sétányt

Vízilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik