Vb-bronz az esőben

B. R.B. R.
2007.09.01. 23:50
Címkék

A hamburgi világbajnokság nyitó napján a legnagyobb sikert Koch Renáta aratta, aki az U23-as női versenyben harmadik lett. A hölgyek a belvárosi tóból kikecmeregve (Koch a 24. helyen állt) felültek a csöpögő kerékpárokra, és miközben letekerték a kanyargós, csúszós útvonalon negyven kilométerüket, Koch faragott a hátrányából. Egy cuppanás az esővel „bélelt” futócipőkbe, majd jött a tíz kilométeres futás. A magyar fél távnál már utolérte a harmadik brit Rosie Clarke-ot! Talán még a második helyen görcsölő amerikai Jasmine Oeincket is beérhette volna, de az addig brutális iramot diktáló bajai lány nem kockáztatott, inkább addig szorongatta a britet, míg az feladta a harcot. Koch nagy hajrá után a legjobb futóidővel, bronzérmesként ért célba. „Talán meg lehetett volna a második hely is, de nem voltam benne biztos, inkább a bronzra koncentráltam, és roppant mód örülök neki!” – mondta Koch. A junioroknál Tóth Zsófia megismételte tavalyi ötödik helyét, Kovács Zsófia pedig tizedik lett. A férfiaknál Faldum Gábor 23. helye volt a legjobb magyar helyezés, a felnőtt Világkupa-menőkkel megtűzdelt U23-as versenyben a mieink a középmezőnyben zártak.

Legfrissebb hírek

Megvannak a panamai–angol és a horvát–ghánai meccs kezdőcsapatai

Foci vb 2026
12 perce

Kane, Saka és Rashford is kezd az angoloknál Panama ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
18 perce

Egy angol már felemelte a vb-trófeát – fotó

Foci vb 2026
29 perce

Érkeznek a szurkolók a stadionba az angolok meccsére – fotók

Foci vb 2026
39 perce

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Kajak-kenu
49 perce

Szongoth Dománt draftolta a Buffalo Sabres!

Amerikai sportok
56 perce

Vert helyzetből nyertek a svédek Kecskeméten a női röplabda Európa-ligában

Röplabda
1 órája

Műugrás: Fehér Luca ezüstérmes toronyugrásban a budapesti junior Eb-n

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik