Spájzlicenc

VINCZE ANDRÁSVINCZE ANDRÁS
2007.09.28. 00:38
Címkék
Nagy huncutság ez a klublicenc. Pedig olyan szigorúan tudta mondani az összes illetékes MLSZ-vezető, hogy a kóros fizetésképtelenség miatt miért nem kapott indulási engedélyt, s miért kellett a tavaly nyáron kicsapni az első osztályból a Ferencvárost, hogy az ember kedvet kapott, és a rend, fegyelem, törvényesség jelszóval felvértezve odahaza is bevezette: az asszony csak akkor kap pénzt és mehet a piacra vásárolni, ha előbb kiváltja a spájzlicencet, anélkül egy lépést sem! Most azonban kiderült a turpisság, mifelénk csak dumalicence van az MLSZ-nek – nézzük csak, hogy miért is...

Székesfehérvárott nem tudnak fizetni a játékosoknak, akik megunva, hogy hitelben futballoznak (magyar szinten speciel nem is olyan rosszul és nem is eredménytelenül) bejelentették, ha nem kapnak pénzt, akkor nem húznak futballcsukát a Paks elleni mérkőzésre. Nagy tisztelettel kérdezem tehát: ha ezek a fehérvári fiúk nem kapják meg a fizetségüket hosszú hónapok, egészen pontosan június óta, és ha a bajnokság július 20-án kezdődött, akkor hogy a csudába kaphatott a nyáron az FC Fehérvár licencet?

A kérdésre a választ megadják azok, akik a futballberkek trükközéseiben jártasabbak, s akik minden ilyen alkalommal egy szuszra elmondják: a hivatalos, emígyen a klublicenchez szükséges papírokra a játékosokkal kötött munkaszerződésekbe a minimálbér összege (65 500 forint) kerül, az ilyen-olyan válalkozási jogcímen kifizetett és a játékoskeresetek nagyobb részét kitevő honoráriumé már nem. Persze ne higgyük, hogy ez a népbolondítás következmények nélkül maradhat: egy augusztusi napon ugyanis az UEFA már elküldte levelét az MLSZ-nek, hogy ejnyebejnye, három másik ország – Albánia, Dánia és Románia – mellett Magyarország, ergo az MLSZ sem felelt meg a klublicenc-követelménynek, ugyanis nem sikerült betartania a megszabott határidőket, a licencadó testület nem végezte elkötelezetten a munkáját, ráadásul a döntéshozó testületek függetlensége és pártatlansága is megkérdőjeleződött.

S hogy az UEFA nyomatékot adjon a leírt szavaknak, a 2007–2008-as idényre az MLSZ-nek nyújtott klublicenc-támogatását húsz százalékkal csökkentette. Úgyhogy maradjunk annyiban, nem véletlenül van most sztrájkveszély a székesfehérvári futballöltözőben, az MLSZ-ben pedig lassan kereshetnének új szlogent – a régi már hiteltelen.
Legfrissebb hírek

Kitört a balhé a panamaiak edzésén az angolok elleni meccs előtt – Videó

Foci vb 2026
4 perce

Mexikói szurkoló a világ legmenőbb farkaskutyája – Fotó

Foci vb 2026
15 perce

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
38 perce

Bemutatkozik Anglia piros felsője – az L-csoport mai mezei

Foci vb 2026
47 perce

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
48 perce

Ódákat zeng Mbappé teljesítményéről az RMC Sport szakkommentátora

Foci vb 2026
56 perce

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
1 órája

Motivációs problémával érkezett, bronzéremmel távozott Balatonfüredről

Csupasport
1 órája
Ezek is érdekelhetik