„Az Európa-bajnokság nagyon nagy égés volt”

Ch. Gáll AndrásCh. Gáll András
2007.09.30. 00:32
Címkék
Andrea Bargnani az első európai kosaras, akit elsőként választottak ki a sportág legrangosabb játékosbörzéjén, az NBA-drafton. Ez tavaly nyáron történt, s azóta a 209 centis, 21 éves srác négy centit nőtt, egy évet öregedett, magára szedett tizenkét kiló izmot, bekerült az idény legjobb újoncaiból alkotott ötösbe – és az olasz válogatottal együtt jól leégett a spanyolországi Európa-bajnokságon. Ettől azért még meghívta az NBA a Toronto Raptors sztárját egy telefonos konferenciabeszélgetésre, melyen szerkesztőségünk is képviseltette magát.

Hogy érzi magát mos tanság, hogy a válogatott leszerepelt az Eb-n, és olimpiai ezüstérmes létére nem tudott bekerülni a legjobb nyolc közé?Hogy érzi magát mos tanság, hogy a válogatott leszerepelt az Eb-n, és olimpiai ezüstérmes létére nem tudott bekerülni a legjobb nyolc közé?

Rettenetesen ki vagyok borulva, még most is – mondta Andrea Bargnani. – Nem játszottunk csapatként, s valóban pocsékul kosaraztunk – az Európa-bajnokság nagyon nagy égés volt. Össze kell szedni magunkat a következő kontinensviadalra.

Gondolja, hogy profitál abból az NBA-ben, amit az Európa-bajnokságon tanult?

Biztos vagyok benne, mert egészen kiváló kosarasokkal és kosarasok ellen játszottam Spanyolországban.

Nem nyomasztotta-e az Európa-bajnokságon, hogy ön volt a legnagyobb név az olasz válogatottban, és mindenki öntől várta a nagy játékot?

Dehogynem, de már megszoktam. Tavaly a draft előtt is óriási nyomás volt rajtam, aztán valahogy csak túléltem…

Ez volt az első eset, hogy a felnőttválogatottal világversenyen szerepelt. Mennyiben volt különleges élmény?

Két hónapig készültünk együtt, napi két edzéssel, szóval ez egészen más volt, mint Torontóban, ahol naponta csak egyszer edzünk. Ezért duplán bosszantó, hogy nem lett meg az eredménye.

Nem ment el a kedve a válogatottbeli szerepléstől?

Csöppet sem, csak most egy olyan idény következik, amelyben mintegy száz meccset kell játszanom a Raptors színeiben. Az olimpián sajnos nem leszünk ott, azon túl meg most egyelőre nem gondolkodom.

Lassan kezdődik a második NBA-idénye. Milyen célokat tűzött ki maga elé?

Lepattanózásban rengeteget kell fejlődöm, a kétszáztizenhárom centimmel és a majdnem százhúsz kilómmal sokkal többször kellene a labdát leszednem. Meg kell tanulnom használni a testemet, mert a súlyom megvan hozzá.

Mi volt az, ami a leginkább lenyűgözte első NBA-idényében?

Röviden: minden. De leginkább az a fantasztikus szervezettség, ahogyan a franchise-ok működnek. Ezen a téren még van mit tanulnunk nekünk, európaiaknak.

És mi az, ami leginkább hiányzik önnek Torontóban?

Róma, a barátok, a családom. Ám őszintén szólva annyi csodálatos élményben van részem Torontóban, hogy egyáltalán nem vágyom vissza Olaszországba…

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Algéria–Ausztria 0–0

Foci vb 2026
8 perce

Vb 2026: Jordánia–Argentína 0–0

Foci vb 2026
9 perce

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
20 perce

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
25 perce

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
32 perce

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
34 perce

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
58 perce

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik