Petrányi színre lép

Ch. Gáll AndrásCh. Gáll András
2007.10.10. 23:48
Címkék
Bár a sportágtól eltávolodó Rácz Félix istállóját felkarolni próbáló Cséffalvay Péter kísérlete, a Pro Box Promotion hamvába holt, úgy tűnik, a munka nélkül maradó kiválóságok – Kovács „Vipera” Attila, Nagy „Hóhér” József és Miló Viktória – mégsem kényszerülnek karrierjük idő előtti befejezésére.

A megmentő egy negyvenegy éves, még aktív bokszoló, Petrányi Zoltán – a profi nehézsúlyú magyar bajnoki cím birtokosa –, aki ma már mérkőzésszervezéssel is foglalkozik, több évtizedes bokszpályafutása alatt felhalmozott kapcsolati tőkéjét kamatoztatva. Petrányi társult Nagy Zoltánnal, a győri Gladiátor amatőr klub tulajdonosával, s a frissen megalakított profi szakágnak ő lett a tulajdonos-promótere.

Petrányi rábeszélte Nagy Józsefet és Miló Viktóriát a folytatásra, s már meccseket is lekötött számukra – nem is akármilyeneket!

„Józsi november 23-án vív négymenetes felhozó mérkőzést egy magyarországi helyszínen, majd december hetedikén, egy németországi városban az Universum gálája keretében címmeccsen csap össze a még veretlen, félelmetes mérleggel büszkélkedő kazah-német Dmitrij Sartisonnal. Viki a hasonlóan rémisztő pedigréjű örmény Szuzi Kentikijannal csap össze ugyanezen németországi rendezvényen, a tét a WBA légsúlyú világbajnoki öve, amelyet a veretlen Kentikijan véd. Mindkét magyar ökölvívó óriási becsvággyal készül, egyik sem ijed meg saját árnyékától, még ha nem is ők az esélyesei a decemberi meccseknek” – mondta Petrányi, aki Kovács Attila nagy visszatérésén is munkálkodik.

Miló (18 gy., 6 v.) karrierje bizonysága annak, hogy a 29 éves hölgy nem hátrál meg a kihívásoktól.

„Kiálltam én már Regina Halmich és a nálam két súlycsoporttal nehezebb Csábi Bettina ellen is, de a húszéves Kentikijan bármelyiküknél nagyobb falat. Húszéves kora ellenére mind a tizennyolc profi meccsét megnyerte, s tizennégyet K. O.-val. Nem véletlenül becézik az istállójánál, az Universumnál Killer Queennek, azaz gyilkos királynőnek. Már megkezdtem a felkészülést, alig várom december hetedikét” – mondta Miló.

Nagy „Hóhér” József a június 30-án, az orosz Gyenyisz Inkintől technikai K. O.-val elszenvedett veresége – amúgy élete első profi kudarca – óta nemigen járt a szorító közelében.

„Nagyon hiányzott már a bunyó, egy kicsit meg is híztam, ezért a november 23-i felhozó mérkőzésemet félnehézsúlyban vívom, s december hetedikéig kell lemennem a nagyközépsúly felső határáig. Levontam az Inkin-meccs tanulságait, okosan kell fogyasztanom, s akkor nem lesz baj. Már két hete edzésben vagyok, nem riaszt el Sartison makulátlan mérlege” – magyarázta Nagy.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Algéria–Ausztria 0–0

Foci vb 2026
5 perce

Vb 2026: Jordánia–Argentína

Foci vb 2026
7 perce

Történelmi siker, Wissa és Mayele a legjobb 32 közé lőtte a Kongói DK-t

Foci vb 2026
18 perce

Kolumbia ikszelt Portugáliával és megnyerte a csoportot, a kongói DK is továbbjutott

Foci vb 2026
23 perce

Portugália nem tudta megverni Kolumbiát, Horvátországgal találkozik a legjobb 32 között

Foci vb 2026
30 perce

Messi nincs a kezdőben az argentinok utolsó csoportmeccsén

Foci vb 2026
32 perce

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
55 perce

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
58 perce
Ezek is érdekelhetik