Ukrajna: Blohin lemond, ha a csapata nem jut ki az Eb-re

2007.10.10. 23:48
Önként lemond tisztségéről Oleg Blohin, az ukrán labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya (képünkön jobbra), amennyiben a csapata nem jut ki a 2008-as Európa-bajnokságra. Ezt maga a szakember jelentette be szerdán.

„Ha nem teljesítjük a feladatot, akkor távozom” – fogalmazott Blohin a Skócia elleni, szombati selejtező-mérkőzés előtt megrendezett sajtótájékoztatón.

Az ukrán válogatott, amely részt vett a 2006-os németországi világbajnokságon, az olaszok elleni, szeptemberi 2-1-es hazai vereséggel visszacsúszott a negyedik helyre a selejtező-sorozat B csoportjában, és nyolc ponttal van lemaradva az éllovas skót együttes mögött.

A hét selejtező-csoportból csak az első és a második helyezett együttes jut ki az osztrák-svájci közös rendezési kontinenstornára. A 16-os mezőny a két házigazda, Ausztria és Svájc csatlakozásával alakul ki.
Legfrissebb hírek

Szumó Eb: fiatal, de rutinos csapattal utazik a magyar válogatott

Egyéb egyéni
2026.06.24. 18:38

Vívó Eb: ötödik a férfi tőrcsapat

Egyéb egyéni
2026.06.21. 17:46

Ismét meccs közben esett össze a pályán Christian Eriksen

Minden más foci
2026.06.07. 20:14

Magyarország bronzérmes a minifutball Európa-bajnokságon

Magyar válogatott
2026.06.03. 20:15

Ritmikus gimnasztika: Pigniczki az összetett 27. helyéről várja a folytatást az Eb-n

Torna
2026.05.28. 18:38

Először lesz külföldi szövetségi kapitánya Ukrajnának

Minden más foci
2026.05.18. 17:31

Tizenhatodszor lett bajnok a Sahtar Ukrajnában

Minden más foci
2026.05.10. 17:14

Eldőlt: a Fradi volt edzője ősszel nem tér vissza Magyarországra hazája kapitányaként

Minden más foci
2026.04.22. 12:17
Ezek is érdekelhetik