Folyt a vér Togóban

SZ. E. M.SZ. E. M.
2007.10.15. 23:31
Címkék

Botrányba fulladt a Loméban megrendezett Togo–Mali Afrika-kupa selejtező mérkőzés, miután a 2–0-s vendéggyőzelmet követően a hazai drukkerek betörtek a pályára, és bántalmazták a mali játékosokat. A Sevillában futballozó Frédéric Kanoutét állítólag csatos szíjjal ütöttékverték, a támadó sebeit több öltéssel kellett összevarrni. A szintén sevillai Seydou Keita is ápolásra szorult, őt többször is megütötték, de a legrosszabbul talán Mamadi Sidibe járt. Az angol másodosztályban szereplő Stoke City csatárát egyes források szerint mellbe, más hírek szerint karon szúrták a magukból kivetkőző vandálok, sérülései súlyosságáról egyelőre nincs hír. A mali válogatott csak órákkal a találkozó után, rendőri kísérettel jutott el a reptérig. Jean-Francois Jodar, a vendégek szövetségi kapitánya a következőket nyilatkozta: „Háború zajlott a pályán, az öltözőben mindent vér borított.” Az Afrikai Labdarúgó-szövetség csütörtökön tárgyalja az ügyet.

Legfrissebb hírek

Bemutatkozik Anglia piros felsője – a K-csoport mai mezei

Foci vb 2026
5 perce

Nem csak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – Fotó

Foci vb 2026
5 perce

Ódákat zeng Mbappé teljesítményéről az RMC Sport szakkommentátora

Foci vb 2026
14 perce

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
45 perce

Szép Balázs finalista a budapesti öttusa-vk-döntőn

Egyéb egyéni
58 perce

Motivációs problémával érkezett, bronzéremmel távozott Balatonfüredről

Csupasport
58 perce

Kosárlabda: napokon belül kirúghatják a Real Madrid sztáredzőjét – sajtóhír

Kosárlabda
58 perce

MotoGP: Raúl Fernández nyerte az asseni sprintversenyt

Egyéb autó-motor
1 órája
Ezek is érdekelhetik