A Hondánál köt ki?

Izsányi SzabolcsIzsányi Szabolcs
2007.11.30. 23:33
Címkék
Zajlik az élet a holt szezonban: Fernando Alonsót most a Hondával hozták össze (a csapat tagad), Kimi Räikkönen lóallergiája ellenére díjugratóversenyre megy, Lewis Hamilton pedig éjszakai autós üldözésben vett részt Londonban.

Fernando Alonsót most a Hondával hozták össze: a német Sport Bild szerint a kétszeres világbajnok a héten egy napot töltött a Honda brackleyi főhadiszállásán, ahol üléspróbán vett részt. A McLarentől az idény végén kiebrudalt spanyol pilótáról szóló értesüléseket a Honda azonnal cáfolta.

Alonso állítólag a Toyotánál tárgyalási alapként jelölte meg Ross Brawn csapatvezetővé kinevezését, és amikor a Honda bejelentette, hogy a Ferrari egykori technikai igazgatója lesz az új főnök, sokan kombinálni kezdtek. Ám mivel a japán istálló már a nyáron közölte, hogy Jenson Button és Rubens Barrichello 2008-ban is a versenyzője marad, elcsendesedtek a pletykák.

Így is volt ez egészen e hétig, amikor a Sport Bild előállt a sztorival. Ráadásul egy másik, ezt a történetet megerősítő híresztelés szerint Brawn Rubens Barrichello társaságában a Super Aguri leafieldi bázisán járt, ahol a brazil szintén üléspróbát tartott. Azaz a veterán sem maradna munka nélkül, hanem Szato Takuma csapattársa lenne, és végül Anthony Davidson szorulna körön kívülre. A Honda minden értesülést cáfolt.

„Fernando nem volt a Hondánál, a csapat felállását pedig már júliusban véglegesítettük” – jelentette ki a szóvivő hozzátéve, hogy Brawn valóban járt a Super Agurinál, de nem Barrichello, hanem egy másik mérnök társaságában.

Már csak azért is nehéz következtetni a történtekből, mert a Bild az elmúlt hetekben a Renault-nak is „eladta” Alonsót, míg a Honda Brawn hivatalos bemutatása előtt egy nappal még azt bizonygatta, hogy szóba sem állt a szakemberrel.

A világbajnok Kimi Räikkönennek nincsenek ilyen gondjai, biztos benne, hogy a Ferrarinál folytatja. Korábban szó volt róla, hogy Michael Schumacher mellett tréningezik a jövő héten Jerezben, de a Ferrari bejelentette: nem dolgozik közösen a Scuderia legutóbbi két világbajnoka. Räikkönen így sem unatkozik, a hét végén valószínűleg elkíséri feleségét, Jenni Dahlman-Räikkönent Münchenbe, ahol az egykori Miss Skandinávia elindul a híres díjugratóversenyen. Räikkönen felesége a németországi Riesenbeckben található istállójában három lovat tart, az egyiket a férjétől kapta.

„Jenni szenvedélyes lovas, hobbijában maximálisan támogatom – mondta Räikkönen. – Próbáltam már vele lovagolni, de olyan erős az allergiám, hogy nem sokáig bírtam.”

Lewis Hamilton kevésbé kellemesen töltötte az egyik estéjét Londonban. Az még rendben volt, hogy Naomi Campbell szupermodellel készítettek fotósorozatot az egyik magazinnak, ám amikor ezután lesifotósok meglátták, hogy egy kocsiban távozik a két sztár, valóságos autós üldözés vette kezdetét. Hamiltonék végül egy hotelben bújtak el, a McLaren pilótája számára pedig nyilvánvalóvá válhatott, hogy jó döntés Svájcba költözni...

Legfrissebb hírek

Tombolt örömében az osztrák kommentátor az Algéria elleni egyenlítés után – videó

Foci vb 2026
6 perce

A Bahrain nem nevezte Valter Attilát a Tour de France-ra

Kerékpár
15 perce

Fekete–sárga csatával indul a kieséses szakasz – a mai mezek

Foci vb 2026
35 perce

Evezős vk: a magyarok közül Pétervári-Molnár Bendegúz végzett a legelőkelőbb helyen Luzernben

Egyéb egyéni
46 perce

Az egekbe szöktek a jegyárak a portugálok és a horvátok torontói mérkőzésére

Foci vb 2026
48 perce

Triatlon: magyar dupla dupla a tiszaújvárosi junior Európa-kupán!

Egyéb egyéni
1 órája

Huszonkét év után először japán győzelem a MotoGP-ben, Martín a vb élére állt

Egyéb autó-motor
1 órája

Vb 2026: nem engedték be Amerikába az egyik legismertebb szurkolót

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik