Csereként is ő a legjobb játékos

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2007.11.30. 23:33
Címkék
Háromszor már volt a szezon játékosa, hiszen a Nemzeti Sport osztályzatai alapján 1999-ben, 2004-ben és 2005ben is ő volt a magyar mezőny legjobbja. Kétség sem férhet hozzá, Sándor Tamás 33 évesen is az élvonal egyik legjobb labdarúgója, ám ezúttal furcsa módon lett első: a Loki irányítója ezen az őszön csupán hatszor kezdett a Debrecenben.

Annyiszor lett már lapunk osztályzatai alapján a legjobb mezőnyjátékos, hogy közömbösen is fogadhatná a gratulációkat.Annyiszor lett már lapunk osztályzatai alapján a legjobb mezőnyjátékos, hogy közömbösen is fogadhatná a gratulációkat.

Szó sincs róla – vágta rá Sándor Tamás. – Ezúttal ugyanis eszembe sem jutott, hogy én lehetek az első a Nemzeti Sport játékosrangsorában. Tényleg meglepett a hírrel. Egyáltalán nem számítottam rá, hiszen sokkal kevesebbet játszottam, mint az elmúlt években.

Csak hatszor kezdett, mégis a rangsor élén végzett. Mit szól hozzá?

Faramuci helyzet. Persze örülök neki, hogy így alakult, hiszen ez is csak azt bizonyítja, amit én is éreztem az ősz folyamán: még mindig hasznára vagyok a csapatnak, csereként is tudok új színt vinni a játékba.

Miként viselte, hogy sokat kellett a kispadon ülnie?

Nem túl jól. A bajnokság elején kezdő voltam, nem is ment rosszul a játék, aztán egy idő után azt vettem észre, hogy kéthárom mecscset játszom, aztán kettőt hármat nem. Sokan úgy gondolják, öreg vagyok már, nem bírom a terhelést, biztosan ezért pihentetnek ennyit. De nem. Megnyugtatok mindenkit, bírom a strapát. Mégis sokszor csak csere voltam.

Hozzá lehet ehhez szokni?

Ezt sohasem fogom megszokni. Gyerekkorom óta minden aktuális csapatomnál kezdőként számítottak rám, sőt általában meghatározó futballista voltam.

Harminchárom éves, nem érzi, hogy egyre több a nyűgje, baja? Hány találkozót hagyott ki emiatt?

Egyet sem. Való igaz, hogy az elmúlt hónapokban volt néhány sérülésem, hiszen korábban bajlódtam a gerincemmel, akadtak problémáim a sarkammal, de ezen az őszön egyszer sem maradtam ki a csapatból a nyűgeim miatt. Legalábbis én nem tudok róla.

Hogyan foglalná össze az őszt a saját szemszögéből?

sem, hogy jobb, mint a többi. Attól függ, honnan nézem a történteket. Ha azt veszem alapul, hogy játszhattam volna minden mecscsen, akkor nem lehetek boldog. De ha onnan közelítem meg a fél szezont, hogy csereként is tudtam lendületet adni a csapatnak, és a Nemzeti Sport tudósítói is jónak értékelték a futballomat, akkor nincs miért keseregnem. Mégis azt mondom: csalóka, hogy az osztályzato

Legfrissebb hírek

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
9 perce

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
21 perce

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
1 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
1 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
1 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
1 órája

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
1 órája

Gakpo gyászol, de marad a holland válogatottal

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik