Csúcson a Beckham-mánia

SZ. E. M.SZ. E. M.
2007.12.02. 23:09
Címkék

Győzelemmel zárta kétmecs cses túráját a Los Angeles Galaxy. Az amerikai együttes kedden 5–3-ra kikapott az ausztrál Sydney FC-től, majd szombatra virradóra 4–1-re megverte az újzélandi Wellington Phoenix csapatát. A mérkőzésre kilátogató, az ország futballtörténetében csúcsnak számító 32 ezer néző leginkább a vendégeknél pályára lépő David Beckhamre volt kíváncsi. A Sydney ellen gólt szerző angol klasszist már érkezése óta megkülönböztetett figyelem kísérte, a wellingtoni reptéren ezer szurkoló várta, míg a pénteki edzésre csaknem húszezren látogattak ki – a harminckét éves játékos elmondása szerint még sohasem kísérte ekkora érdeklődés egyetlen tréningjét sem.

Mint ahogyan az sem mindennapos, hogy a hazai drukkerek az ellenfél egyik játékosának nevét skandálják a kezdőrúgás előtt. Nem csoda, hogy a „Beckham-mániától” fűtött szurkolókat nem különösebben szomorította el csapatuk veresége, sőt a hangulat akkor hágott igazán a tetőfokára, mikor a középpályás tizenegyesből maga is a kapuba talált. A Manchester United és a Real Madrid korábbi játékosa végig aktív volt, de inkább védekező szerepkörben játszott, és a már-már védjegyévé vált szabadrúgásait sem tudta bemutatni.

„Sokat járattuk a labdát, és élvezetes mérkőzést játszottunk – értékelte a találkozót a kilencvenkilencszeres angol válogatott. – Meglepődtem, mikor szóltak, hogy én rúghatom a tizenegyest. Landon Donovan, a csapatkapitányunk odakiáltott nekem, hogy ha van kedvem, vállaljam el. Szerintem egész jól bevágtam.”

David Beckham nem csak a szigetország labdarúgására van jó hatással, már első szezonjában felpezsdítette az Egyesült Államok futballéletét.

„Hihetetlen, hogy David Beckhamnek mekkora hatása van az ország futballjára – mondta Don Garber, a liga első embere. – Két lábon járó reklámgépezet, ha szponzor lennék, azt szeretném, hogy ő hirdessen. Remélem, egyszer olyan klasszisok, mint Ronaldinho vagy Thierry Henry is megfordulnak nálunk. Utóbbi egyébként azt mondta, ha lejár a szerződése a Barcelonánál, szívesen folytatná az Egyesült Államokban.”

Legfrissebb hírek

Ódákat zeng Mbappé teljesítményéről az RMC Sport szakkommentátora

Foci vb 2026
7 perce

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
38 perce

Szép Balázs finalista a budapesti öttusa-vk-döntőn

Egyéb egyéni
51 perce

Motivációs problémával érkezett, bronzéremmel távozott Balatonfüredről

Csupasport
51 perce

Kosárlabda: napokon belül kirúghatják a Real Madrid sztáredzőjét – sajtóhír

Kosárlabda
52 perce

MotoGP: Raúl Fernández nyerte az asseni sprintversenyt

Egyéb autó-motor
1 órája

A spanyolok két játékosukat is elveszíthetik a vb hátralévő időszakára

Foci vb 2026
1 órája

Mbappé két gólpassza még döntő lehet

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik