Köddé vált középpályás

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2007.12.12. 00:05
Címkék
Amilyen nagy reményekkel szerződött Görögországba, olyan nagyot kellett csalódnia eddig. Laczkó Zsolt legutóbb egy hónapja lépett pályára a Levadiakoszban, de hogy miért csupán a lelátón jut neki hely hétről hétre, azt egyelőre ő sem tudja. A 21 éves középpályás mindenesetre most már tudja: óriási hibát követett el, amikor engedte, hogy kölcsönadja őt az Olympiakosz.

Minden olyan szépen indult.

Az ausztriai edzőtáborban Laczkó Zsolt hamar bebizonyította, nem véletlenül tartották őt Magyarországon az egyik legtehetségesebb ballábas játékosnak, és nem csinál vele rossz vásárt az Olympiakosz, ha igazolja.

A harmincötszörös görög bajnokcsapat szakmai stábjának tagjai néhány edzés és két edzőmérkőzés után rábólintottak Laczkó Zsolt átigazolására, ám a felkészülés későbbi szakaszában mégis úgy döntöttek, a magyar fiatalnak a töretlen fejlődés érdekében mindenképpen játékra van szüksége, és jobban járnak, ha kölcsönadják őt a görög élvonalba feljutó Levadiakosznak.

Nem tűnt rossz megoldásnak. Legalábbis akkor még nem...

A történet tulajdonképpen tipikus: a magyar játékos nagyot csalódott, amikor kiderült, odakint nem számítanak rá.

„Most már tudom, nagy hibát követtem el, amikor ehhez a csapathoz szerződtem – mondta Laczkó Zsolt. – Alaphelyzetben a nyárig kellene még a Levadiakosznál maradnom, ám szerencsére a szerződésemben van egy pont, amely szerint az év végén visszatérhetek az Olympiakoszhoz. Alig várom már, hogy elteljen ez a néhány nap.”

Laczkó Zsolt már az első hetekben sejtette, nincs minden rendben a klubnál. A csapat vezetői bizonyították: ígérgetésben „világbajnokok”, a teljesítésben viszont csupán „kispályások”: kifogásokból, mellébeszélésből sosem fogynak ki. Laczkó Zsolt a szeptemberre ígért autóját sem kapta meg eddig.

„Azzal indokolták, hogy nem töltöttem még be a huszonegyedik életévemet – mondta a korábbi ferencvárosi középpályás. – Azt még most sem tudom, hogy végül miért nem kaptam meg a kocsit, de ez már nem is érdekel. Egy biztos, furcsa dolgok történnek ennél a klubnál. Az egyesület elnöke mindenhatónak gondolja magát, ha úgy tetszik neki, csupán a fele fizetést utalja át egyegy játékosnak. Nekem az a szerencsém, hogy a béremet az Olympiakosz állja. Értetlenül állok a történtek előtt: az első hét mérkőzésünk mindegyikén pályára léptem, az utóbbi időben viszont csupán a tartalékoknál játszom. A bolgár edző nem indokolta meg döntését, úgy tesz, mintha nem is lennék a csapatnál.”

A játékos december végén tehát visszatér az Olympiakoszhoz, ám a jövője bizonytalan.

Információnk szerint Filipovics Vladan, Laczkó menedzsere Angliában próbál csapatot keresni a játékosnak.

„Lehet, hogy a következő fél évben az Olympiakosznál maradok, ám az is előfordulhat, hogy ismét kölcsönadnak valahová – mondta végezetül Laczkó Zsolt. – Nem esem kétségbe, hiszen tudom, mire vagyok képes. Anglia?

Erről nem mondhatok egyelőre semmit. A lényeg, hogy megtaláljam azt a klubot, ahol rendezettek a körülmények, és állandó játéklehetőséghez jutok.”

Legfrissebb hírek

Az egekbe szöktek a jegyárak a portugálok és a horvátok torontói mérkőzésére

Foci vb 2026
1 perce

Triatlon: magyar dupla dupla a tiszaújvárosi junior Európa-kupán!

Egyéb egyéni
15 perce

Huszonkét év után először japán győzelem a MotoGP-ben, Martín a vb élére állt

Egyéb autó-motor
20 perce

Vb 2026: nem engedték be Amerikába az egyik legismertebb szurkolót

Foci vb 2026
36 perce

Becsület, sportszerűség, köszönet – megint hagytak levelet az öltözőben az irániak

Foci vb 2026
45 perce

Ha június 28. és futball-vb, akkor mesterötös, aranygól és az egyetlen Puskás-díjas vb-bomba

Foci vb 2026
47 perce

A kanadaiak tanultak a hibáikból

Foci vb 2026
56 perce

Az egyetlen vb-mesterötöstől az első aranygólon át James Rodríguez Puskás-díjas bombájáig – vb-videók

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik