A Loki visszahívta a kölcsöncsatárt

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2007.12.23. 00:25
Címkék
Nem titok: a kapus Balogh Jánoson kívül két külföldi csatárát, Ibrahima Sidibét és Aco Sztojkovot is árulja a háromszoros bajnok DVSC-TEVA. Ha sikerül eladni őket, az ETO-nál kölcsönben szereplő Igor Bogdanovics visszarendelésével pótolnák az űrt. Az ügyben egyelőre teljes a bizonytalanság, a szerb csatárral szerdán közlik, hogy Debrecenben vagy Győrött kezdi-e meg a felkészülést.

Alaposan átrendeződhet a baj nok DVSC-TEVA támadósora.

Az általában a cserepadot koptató Zsolnai Róbert december elején már távozott a Bp. Honvédhoz, a Debrecen vezetői néhány hete pedig azon fáradoznak, hogy túladjanak az elmúlt szezon gólkirályán, Ibrahima Sidibén és az ősszel hullámzó teljesítményt nyújtó Aco Sztojkovon is.

S hogy miért tesznek így?

Az ok egyszerű: a nyáron mindkét játékosnak lejár a szerződése, így a mostani átigazolási időszak az utolsó, amikor pénzt kaphatnak értük. A kérdés már csak az, lesz-e olyan külföldi klub, amely néhány hónappal szerződésük lejárta előtt pénzt áldoz bármelyikükért. Ha igen, a következő lépés az lehet, hogy az ETO-nál jelenleg kölcsönben szereplő Igor Bogdanovicsot visszarendelik a Lokihoz. A szerb csatár a karácsonyt kézilabdázó párjával, Orbán Annamáriával Erdélyben tölti, szerdán viszont már Debrecenben lesz jelenése, ahol a Loki tulajdonosával, Szima Gáborral és a csapat menedzserével, Herczeg Andrással találkozik.

Furcsa helyzetben van, hiszen amolyan ha „nincsen ló, a szamár is jó” alapon rendelhetik vissza Debrecenbe.

– Bevallom, én is így érzem – mondta Igor Bogdanovics. – Most mondja meg, szurkoljak azért, hogy minél hamarabb eladják a két csatárt, vagy bízzam benne, hogy egyikükért sem jelentkezik senki? Tényleg furcsa helyzet, és az is biztos, hogy nem jó ez a bizonytalanság.

Ön menne, vagy inkább Győrben maradna?

Jól érzem magam az ETO-nál, remekül sikerült az ősz, úgy érzem, elégedettek velem. Egervári Sándor vezetőedző megtalálta azt a játékrendszert, amelyben a leghatékonyabban tudunk futballozni, és ebben szerencsére nekem is fontos szerepet szán. Viszont abban egyáltalán nem vagyok biztos, hogy Debrecenben is meghatározó játékosként számítanának rám.

Erről beszélt már Herczeg Andrással?

Abban maradtunk, hogy kedd este telefonon tisztázzuk, hol találkozom vele és Szima Gáborral, s hogy akkor mindent megbeszélünk.

Hallani, hogy a Győr végleg megvásárolná. Igaz ez?

Az ETO-nál hosszú távra terveznének velem, hiszen ha megvalósulna az üzlet, három évre szóló szerződést kötnek velem. A Debrecen és az ETO által megkötött megállapodásban van egy pont, amely szerint a mostani téli átigazolási időszakban végleg kivásárolhatna a Győr. Ha jól tudom, az ETO vezetői már tettek ajánlatot, tárgyaltak a jövőmről, de egyelőre nem sikerült megegyeznie a két klubnak. Gyanítom, azért, mert jelen pillanatban a Debrecen sem tudja, szüksége lesz-e rám.

Került már ilyen nehéz helyzetbe pályafutása során?

Igen, és éppen ezért pontosan tudom, milyen hetek állhatnak előttem. Korábban a Honvédnál kölcsönben eltöltött fél évemet követően ugyanígy kellett viszszamennem Debrecenbe. Ha nem adják el Ibrahima Sidibét és Aco Sztojkovot, akkor nem szeretnék a kispadra kerülni. Nem vagyok már fiatal, úgy gondolom, két-három jó évadom lehet még az élvonalban, és ezt semmiképppen sem szeretném tétlenül eltölteni. Persze más lenne a helyzet, ha a Lokinál azt mondanák, számítanak rám, bíznak bennem, hiszen nem tagadom, Debrecenben még most is otthon érzem magam. Remek három évet töltöttem el a csapatnál, és nem rajtam múlott, hogy el kellett jönnöm. Számomra egy a lényeg: futballozni szeretnék.

Tippeljen: Győrött vagy Debrecenben találjuk-e a tavasszal?

Talán Győrött. Ez csupán megérzés, mindenesetre kíváncsian várom, mi történik velem a következő napokban...

Legfrissebb hírek

Evezős vk: a magyarok közül Pétervári-Molnár Bendegúz végzett a legelőkelőbb helyen Luzernben

Egyéb egyéni
3 perce

Az egekbe szöktek a jegyárak a portugálok és a horvátok torontói mérkőzésére

Foci vb 2026
5 perce

Triatlon: magyar dupla dupla a tiszaújvárosi junior Európa-kupán!

Egyéb egyéni
19 perce

Huszonkét év után először japán győzelem a MotoGP-ben, Martín a vb élére állt

Egyéb autó-motor
24 perce

Vb 2026: nem engedték be Amerikába az egyik legismertebb szurkolót

Foci vb 2026
40 perce

Becsület, sportszerűség, köszönet – megint hagytak levelet az öltözőben az irániak

Foci vb 2026
49 perce

Ha június 28. és futball-vb, akkor mesterötös, aranygól és az egyetlen Puskás-díjas vb-bomba

Foci vb 2026
51 perce

A kanadaiak tanultak a hibáikból

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik