Manchesteri csúcsbevétel

SZ. N. T.SZ. N. T.
2008.01.08. 12:28
Címkék

A Financial Times értesülései szerint nagyszerűen zárta a 2006–2007-es szezont a Manchester United, már ami a pénzügyeket illeti. Az angol klub a héten hivatalosan is bejelenti: 245 millió fontos (84 milliárd forint), a klub történetében rekordot jelentő árbevételre tett szert az említett időszakban.

Bár maga az összeg sem „kispályás”, az igazán nagy teljesítmény az erőteljes növekedési ütem, hiszen az előző idényhez képest 21 százalékkal emelkedtek a bevételek; legutóbb 202 millió fontos forgalmat produkált a csapatot működtető részvénytársaság.

A hazai bajnokság mellett az FA-kupában és a Bajnokok Ligája februári–márciusi nyolcaddöntőjében is érdekelt klub jövedelmei több részből állnak össze: a Premiership televíziós jogdíjaiból befolyó pénzek mellett az európai szövetség, az UEFA is hatalmas összegeket utal a klub számlájára, ráadásul a néhány éve gründolt saját csatorna, az MU-televízió is jól jövedelmez. S akkor még nem beszéltünk a szponzorokkal, a Nike sportszergyártóval vagy éppen a Vodafone távközlési multicéggel kötött megállapodás anyagi vonzatairól, valamint a jegyárak emeléséből származó pluszbevételről. Érdekesség, hogy a konyhára évi 25 millió fontot hozó (ez az összeg már benne van a fent említett 245 millió fontban) ajándéktárgy-kereskedelmet hivatalosan a csapatot működtető részvénytársaság egyik leányvállalata kezeli.

A manchesteri elitklub a pályán folytatott rivalizálás mellett gazdasági fronton is vetekszik ellenfeleivel, különösen az Arsenallal, amely éves árbevételét megtoldotta a régi stadionnak, a Highburynek helyet adó telek eladásából befolyt summával, és ezzel az MU elé került a gazdasági rangsorban. Az idén ilyen rendkívüli bevételük nem lesz az „ágyúsoknak” (177 millió fontos jövedelmet prognosztizálnak a szakértők), és mivel a Chelsea forgalma is 200 millió font körül alakul, az MU-t újra megilleti a „leggazdagabb angol klub” titulus.

A csattanó viszont csak most jön: a „vörös ördögök” ezzel az eredménnyel sem tudják visszavenni a spanyol Real Madridtól az európai elsőséget, hiszen a királyi gárda a tavaly szeptemberben publikált 263 millió fontos árbevételével továbbra is a kontinens legtehetősebb futballklubjának számít.

Ha erre nem is, arra mindenképp büszkék lehetnek az Old Traffordon, hogy a Föld teljes népességének öt százaléka United-hívő, a klub által megbízott TNS Sport piackutató cég felmérése szerint a világon 333 millió ember szurkol az együttesnek.

Legfrissebb hírek

A magyar triatlon ünnepi hétvégéje

Képes Sport
3 perce

Videó: így ünnepelték továbbjutásukat a csodatévő zöld-fokiak

Foci vb 2026
17 perce

A félidő után Egyiptom és Belgium áll továbbjutásra

Foci vb 2026
23 perce

Videók: potyogtak a gólok a G-csoport két zárómeccsének első félidejében

Foci vb 2026
40 perce

Nem Bielsa döntött Muslera lecseréléséről

Foci vb 2026
54 perce

Statisztikák: Vozinha legendák mellé ért; a spanyolok 16 éve nem látott mutatvánnyal rukkoltak elő

Foci vb 2026
1 órája

Elkezdődött az Új-Zéland–Belgium és az Egyiptom–Irán mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

„Nem én döntöttem így, ő akart lejönni” – Muslera lecseréléséről Bielsa

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik