Ennél csak jobb jöhet?

K. P.K. P.
2008.01.10. 23:20
Címkék

Bombameglepetéssel ért véget szerda este a MAFC–ASE (88–75) A-csoportos férfibajnoki, melyen a paksiak idénybeli ötödik vereségüket szenvedték el. A Kecskemét, a Szombathely, a Körmend és a Pécs után most a meggyengült budapesti gárda gyűjtötte be az atomvárosiak skalpját.

„A rossz dobószázaléknak is betudható a vereségünk. Nem jöttek be a tripláink, és a második félidőben Gulyás Róbert sem villogott úgy, ahogy addig tette – emlékezett vissza a borzalmas meccsre a paksiak edzője, Sabáli Balázs. – Rendre elajándékoztuk a labdákat, amelyekből leindítottak a hazaiak, rossz játékunkat pedig harminchárom kilences szériával büntette az ellenfél.”

A mérkőzés utolsó szakaszában ugyan megpróbált talpra állni az ASE, de az eredmény kozmetikázásán kívül többre nem volt képes. Joggal háborogtak az internetes fórumokon a fővárosba utazó paksi szurkolók. Ezzel a vereséggel Johnny Gray helyzete is kritikussá vált a csapatnál. Az amerikai irányítóval csuklósérülése miatt is türelmesebbek voltak a vezetők, és akadtak jó mérkőzései is. Az emlékezetes, Planet Leasing Dombóvár KC elleni találkozón (hosszabbítást követően 112–108-ra nyert az Atomerőmű) például 15 pontja mellett tíz gólpasszt is jegyzett, ám egyre inkább megpecsételődni látszik a sorsa. Sabáli szerint az ő esetében már mentális problémákról beszélhetünk.

Tóth János szakosztályelnöktől érdeklődtünk, hogy milyen döntés várható a játékos jövőjéről, de erre még nem tudott választ adni. A vezető azt azért elárulta, több amerikaival is tárgyalnak, a kettes és a hármas posztra keresik a kulcsembereket. A megbeszélések még kezdeti stádiumban vannak, de néhány napon belül már többet tudnak mondani.

A fiatal tréner ugyanakkor szeretné meghosszabbítani Denis Toroman próbaidejét. A horvát játékos eredetileg két hétre érkezett az atomvárosba. A Sopron ellen nem is játszott rosszul, 15 szerzett pontja – közte három triplája – jó ajánlólevélnek bizonyult. A MAFC otthonában viszont ő sem villogott, a meccsen mindössze hat pont került a neve mellé a jegyzőkönyvbe. A felemás teljesítmény nem indokolja elküldését, ezért valószínű, hogy 19-én, a Nyíregyháza ellen is az ASE mezében láthatjuk a 25 éves horvátot. Sabáli szerint Toromannak kevés jó megoldása volt szerdán, igaz, kevesebb labdával is „gazdálkodhatott”, mint a múlt szombati találkozón.

Rákérdeztünk az eddig érintetlen Nile Murryre is, a szakvezető úgy gondolja, ő mindenképpen maradni fog: „Neki van a

legstabilabb védőjátéka a csapatban, az ellenfelek veszélyesebb embereit mindig neki kell fognia. Nem véletlenül. Murry inkább sokat dolgozó iparos, aki nem a pontszerzésben jeleskedik.”

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
3 perce

A vb-karkötő a torna legfelkapottabb tartozéka

Foci vb 2026
6 perce

1000 drukkert „vásároltak” a katariak?

Foci vb 2026
23 perce

Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

Foci vb 2026
32 perce

Szobatársa elárulta, szerinte mi vezethetett Németh Zsanett halálához

Birkózás
55 perce

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
1 órája

A belga kapitány nem biztos benne, hogy jó-e, hogy megnyerték a csoportot

Foci vb 2026
1 órája

Asztalitenisz: András Csaba győzelemmel kezdett a Grand Smash-en

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik