Újabb érem Lettországból

K. E.K. E.
2008.01.20. 23:22
Címkék

A ventspilsi rövid pályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság utolsó napján két magyar érdekeltségű finálét rendeztek – volna. Az már szombaton eldőlt, hogy a női váltó a végső csatában is jégre léphet vasárnap – a lehetőség ugyan adva volt, ám a lányok lekésték a döntőt.

„A hangosbemondó közölte a kezdési időpontot, ám mi ezt, mint utóbb kiderült, nem jól hallottuk – ismerte el Telegdi Attila szövetségi kapitány. – Tíz perccel később érkeztünk, így nélkülünk rendezték meg a finálét.”

A nap igazi magyar szereplése Galambos Gábor nevéhez fűződik. A tavalyi kontinensviadalon 500 méteren bronzérmes sportoló ezúttal is felállhatott a dobogó legalsó fokára, ezúttal 1000 méteren végzett a harmadik helyen.

„Az ezer métert korábban nem éreztem a sajátomnak – mondta Galambos Gábor. – A középdöntőben futottam a legjobban, attól kezdve már a sorsolásomra sem lehetett panasz, és éreztem, hogy jó erőben vagyok. Örülök, hogy ismét éremmel térhetek haza az Európa-bajnokságról.”

Ugyanezen a távon Knoch Viktor és az egyéni legjobbját futó Darázs Péter a középdöntőig jutott, ám onnan egyiküknek sem sikerült továbblépnie. Galambos döntős szereplésének köszönhetően a 3000 méteres szuperfináléban is elindulhatott, ott végül a hatodik helyen végzett, és legjobb magyarként az összesített verseny nyolcadik helyén fejezte be a küzdelmet.

A nők 1000 méteres versenyében sem Huszár Erika, sem Heidum Bernadett nem jutott túl az előfutamon, ami keserű meglepetés. Pénteken Heidum (1500 méter), szombaton Huszár (500 méter) futott döntőt, ezért mindketten indulhattak a 3000 méteres szuperdöntőben, amelyben Huszár Erika kiköszörülte a csorbát, a második helyen végzett, mindössze az összetett Európabajnok olasz Arianna Fontana tudta megelőzni. Heidum Bernadett hatodik lett. Az összesítettben Huszár a negyedik, míg Heidum a hatodik helyen végzett. A magyar csapat így egy ezüst-, és egy bronzéremmel zárta az Európa-bajnokságot (a szuperdöntők után nem osztanak érmet).

Legfrissebb hírek

Az üzbégek vezetnek a félidőben, a kolumbiai–portugál mérkőzésen még nem esett gól

Foci vb 2026
6 perce

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kolumbia–Portugália 0–0

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán 0–1

Foci vb 2026
1 órája

Az L-csoportban is befejeződtek a küzdelmek, Anglia, Horvátország és Ghána is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája

Horvátország Ghána legyőzésével csoportmásodikként jutott tovább

Foci vb 2026
1 órája

Ezúttal elmaradt az erődemonstráció, Anglia Bellingham vezérletével hozta a kötelezőt Panama ellen

Foci vb 2026
1 órája

Bellingham és Kane öt percen belül betalált – videók

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik