„Nem történt semmi...”

HAVASRÉTI BÉLAHAVASRÉTI BÉLA
2008.01.26. 00:04
Címkék
A franciaországi női világbajnokságon válogatottunk teljesítménye és eredménye csalódást okozott. Németh András szövetségi kapitány azt állítja, megbomlott a csapategység, emiatt lemondott. A csapatkapitányt, Görbicz Anitát a kialakult helyzetről kérdeztük.

Az MKSZ elnökségét, miután megtárgyalta a szövetségi kapitány vb-ről készített jelentését, s ennek alapján tisztségében megerősítette, derült égből villámcsapásként érte Németh András e heti lemondása. Távozását azzal indokolta, hogy a csapategység felbomlott, több játékos részéről már nem érzi a bizalmat.

A szövetségi kapitány döntése lavinát indított el. Bár az okokat hivatalosan nem tudjuk, a zuhanyhíradóból játékosok közötti konfliktusokról, morális gondokról lehet hallani. A szövetségi kapitány szerint a játékosok elrugaszkodtak a valóságtól, a helyzet addig fajult, hogy egyesek már nem is beszélnek egymással. Egyre többet hallani arról, hogy a válogatott két sztárja, Görbicz Anita és Tóth Tímea között ellentétek támadtak. Tóth lapunknak adott nyilatkozatában ezt tagadta, most hosszas próbálkozás után végre megismerhetjük Görbicz véleményét is.

Végtelenül sajnálom, hogy erre a lépésre szánta el magát Németh András, annál is inkább, mert nagyon jó szakembernek tartom, öröm volt vele dolgozni. Hogy a vébészereplésünk ilyen gyatrára sikerült, az nem a kapitány bűne, mi, játékosok is felelősek vagyunk, és ezért nagyon is szégyelljük magunkat – kezdte a válogatott irányítója.

A kapitány azt mondta, a hazaérkezés után úgy érezte, többen nem álltak mellé, a szekeret nem egy irányba húzták.

Nem tudom, hogy Németh András kikkel beszélgetett az ügyben, de velem nem, sőt a győri játékosokkal sem. Ez biztos. Franciaországból hazatérésünk után arról beszéltünk, hogy eljön hozzánk Győrbe, s átbeszéljük a történteket, a hogyan továbbot – de nem jött el, így a beszélgetésre sem kerülhetett sor. Ezt is nagyon sajnálom.

Olyan vélemény is elhangzott, hogy ön és Tóth Tímea között verbális csata zajlott le. Egyáltalán mi történt?

Erről nem tudok. Fogalmam sincs, hogy ezt ki találta ki, kinek vagy kiknek áll érdekében ellentéteket szítani köztünk. Persze edzésen és mérkőzések során is megesett, hogy egy-egy dolgot meg kellett beszélnünk, de ez sohasem vezetett konfliktushoz.

Olyan olvasói vélemény is érkezett lapunkhoz, hogy ön Róth Kálmán után most Németh Andrást is megfúrta.

Ez nem igaz. Róth Kálmán egyik nevelőedzőm volt, nagyszerű a kapcsolatunk, sokat köszönhetek neki. Néha ugyan akadtak nézeteltérések, de ezeket mindig sikerült korrekt módon megoldanunk. Amikor a Kulcsár Anita-emlékverseny döntőjére Dunaújvárosban készültünk, akkor értesültem arról a hírről, hogy Kálmán bácsi lemondott, és mint csapatkapitány, azonnal kimentem hozzá a lakására, arra kértem, változtassa meg döntését.

Mégis minek tulajdonítja azt, hogy ezek, az ön által valótlannak nevezett hírek napvilágot láttak?

Jó lenne tudni a választ. Valakik kitalálták ezeket a valótlanságokat, nem döbbentek rá, hogy ezzel csak ártanak a játékosoknak, a csapatnak, a magyar kézilabdának. Őszintén mondom, nincs konfliktushelyzet. Tovább dolgozunk, még nagyobb erővel, még elszántabban. Előttünk csak egyetlen cél lebeg: ott akarunk lenni az olimpián.

Van ötlete arra, ki lépjen Németh András örökébe?

Számomra teljesen mindegy. Azzal dolgozunk, akit megbíznak, és ígérem, hogy minden erőnkkel, tudásunkkal azon leszünk, hogy kiköszörüljük a csorbát.

Legfrissebb hírek

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
2 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
16 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
29 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
53 perce

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik