Úszás: az ausztrálok nem akarják az új rajtkövet Pekingben

2008.02.05. 12:55
Az ausztrál úszósport vezetői „megfúrnák” a 2008-as pekingi olimpia rendezői által bemutatott újítás, az új rajtkő tervét. A Watercube névre keresztelt ötkarikás uszodában a rajtkövek hátsó részén van egy ék alakú elem, ami így az atlétikában használt rajtgéphez hasonlóvá teszi a szerkezetet.
A kép jobb szélén látható az az ék alakú elem, amit felszerelnének a rajtkövekre
Reuters
A kép jobb szélén látható az az ék alakú elem, amit felszerelnének a rajtkövekre
A kép jobb szélén látható az az ék alakú elem, amit felszerelnének a rajtkövekre
Reuters
A kép jobb szélén látható az az ék alakú elem, amit felszerelnének a rajtkövekre

A pekingi játékok szervezői ettől az újítástól azt remélik, hogy akár egy tizeddel is javulhatnak az időeredmények, az ausztrálok azonban hevesen ellenzik a bevezetését.

Alan Thompson szövetségi kapitány legfőbb érve az, hogy a legtöbb versenyzőnek már nincs elég ideje, hogy tapasztalatokat szerezzen az új rajtkőről, így ők hátrányba kerülhetnek.

„Mindenki úgy gondolja, hogy nagyszerű az ötlet, de nincs elég időnk, hogy ezeket használva tréningezzünk” – mondta a szakember a The Australian című lapnak.

„Ha pedig nincs idő arra, hogy megfelelően felkészüljünk a használatára, akkor ne vezessék be. Úgy gondolom, először rendesen el kellene terjedniük az új rajtköveknek.”

„Edzéseken és versenyeken kell használnunk őket” – tette hozzá.

Az új rajtkő prototípusát a pekingi szervezők a Watercube 9-es pályájánál használják a most zajló nemzetközi tesztversenyen.

A Nemzetközi Úszószövetség (FINA) szintén tervbe vette az eszköz bevezetését, a kitűzött dátum és a helyszín április és a manchesteri rövid pályás világbajnokság.

Alan Thompson, aki a FINA úszó-szakbizottságának a titkára úgy gondolja, hogy a világszervezet engedélyezi az új rajtkövek használatát, de az a véleménye, hogy erre csak az olimpia után kellene sort keríteni.
Legfrissebb hírek

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:26

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
2026.06.24. 17:59

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21

„Minden idők legjobb EOC-közgyűlését rendezték Budapesten” – Szpirosz Kapralosz elnök az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.14. 13:03
Ezek is érdekelhetik