A Magyar Olimpiai Bizottság tájékoztatása szerint a héten az olimpiai előkészületek szempontjából három fontos eseményre is sor kerül.
Kedden délután az olimpiai felkészülést egyeztető megbeszélések sorozata folytatódik. A tenisz mellett az első téli olimpiai szereplésben reménykedő szánkósport szakvezetői is tájékozatót tartanak. A doppingellenes küzdelem szerda délelőtt a sportágvezetői értekezleten kerül ismét napirendre. Tiszeker Ágnes a Magyar Antidopping Csoport (MACS) vezetője fog előadást tartani: „Amit a doppingellenes eljárásokról tudni kell” – címmel.Tiszeker többek között szemlélteti a mintavétel menetét, ismerteti a különféle nemzetközi előírásokat, tájékoztatást ad a sportolók kötelezettségeiről és jogairól. Fontos változás Athénhoz képest, hogy amíg korábban minden alkalommal orvos kísérte el a versenyzőket az ellenőrző vizsgálatra, most ez a feladat legtöbb esetben a sportágvezetőkre vár majd. A MOB elnöksége pénteken délelőtt tartja idei harmadik ülését. Az elnökség mindenekelőtt a pekingi olimpia előkészületeiről tárgyal, majd meghallgatja a terápiás engedélyek kiadásával foglalkozó bizottság vezetőjének, dr. Kokas Péter professzornak tájékoztatóját. Az ülés napirendjén a MOB bizottságainak beszámolói is szerepelnek, a kilenc állandó bizottság vezetői a múlt évi tevékenységről adnak számot az elnökségnek.
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik




