Középmezőnyben végeztek

K. E.K. E.
2008.03.30. 00:09
Címkék

Finnország első csapata nyerte meg a világbajnokságot a Papp László Budapest Sportarénában, miután szombaton a kűr során – leginkább gyönyörű előadásmódjának köszönhetően – megelőzte a rövid program után még vezető svéd együttest. Azt a gárdát, amely ötször ünnepelhetett már világbajnoki aranyat, és amelynek edzője Dohány Andrea. A dobogó harmadik fokán a kanadaiak végeztek. A magyar csapatnak, amelynek a korábbi világbajnokságok történetében a legjobb helyezése a 16. volt, nem sikerült előrelépnie a pénteki 14. helye után, annak ellenére, hogy a 13. legjobb kűrt futotta a 22 csapatos mezőnyben. A magyar együttest mindkét napon sokan buzdították az arénában, bár ebből a szempontból a finnek és a svédek is hazai pályán érezhették magukat. A mieink egyik napon sem futottak tökéletes programot – egy-egy esés pénteken és szombaton is volt –, ám a 14. helyezés ellenére elmondható: alakulóban van egy fiatal csapat, amely a következő években felzárkózhat a szakág nemzetközi élmezőnyéhez.

Legfrissebb hírek

A kiesés után lemondott Skócia szövetségi kapitánya

Foci vb 2026
1 perce

Jön a folytatás!

Foci vb 2026
2 perce

Az üzbégek vezetnek a félidőben, a kolumbiai–portugál mérkőzésen még nem esett gól

Foci vb 2026
17 perce

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kolumbia–Portugália 0–0

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán 0–1

Foci vb 2026
1 órája

Az L-csoportban is befejeződtek a küzdelmek, Anglia, Horvátország és Ghána is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája

Horvátország Ghána legyőzésével csoportmásodikként jutott tovább

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik