Farkasfalka – vezér nélkül

CSILLAG PÉTERCSILLAG PÉTER
2008.04.02. 01:15
Címkék
A sérült Francesco Totti nélkül száll harcba a Roma a Manchester United ellen a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében (a másik keddi meccsen a Schalke fogadja a Barcelonát), az olaszoknak azonban a statisztikák szerint nem kell aggódniuk a hiányzó miatt, hiszen a szezonban Totti távollétében lejátszott tíz meccsükön egyszer sem kaptak ki. A mérkőzés előtt mindkét oldalon az angolok tavalyi, 7–1es sikerét emlegetik – itt példaként, ott elrettentésképpen.

Bosszúról nincs szó, elégtétel ről annál inkább. Luciano Spalletti, a Roma vezetőedzője nem tagadja, a Manchester United elleni keddi mérkőzés előtt csapata számára óriási ösztönzést jelent, hogy esetleges győzelmével törleszthet az angolokkal szemben a tavalyi megaláztatásért. Mint emlékezetes, a 2006–2007-es évadban a sorozat ugyanezen fázisában találkozott egymással a két együttes, és a manchesteriek az első mérkőzésen elszenvedett vereség (1–2) után a visszavágón 7–1-es csapást mértek a rómaiakra.

Az emlékek pedig lassan halványulnak.

„Amikor meghallottam, hogy a Manchester Unitedet kaptuk ellenfélnek, felugrottam örömömben – mesélt a sorsolást követő, elsőre talán érthetetlen reakciójáról az olasz mester. – Végre megkaptuk az esélyt, hogy a helyére tegyük a dolgokat, ennél kedvezőbb alkalmunk nem lesz a tavalyi trauma feledtetésére. Most kiadhatjuk a fájdalmat, amely a manchesteri éjszaka óta nyomaszt bennünket, megszabadulhatunk az egy éve kínzó rossz érzésektől.”

Aki a fenti eszmefuttatás után arra gondol, kicsúszott a talaj a Roma lába alól, és rózsaszín álmokat dédelgetve mondjuk 7–1-es visszavágásban reménykedik, azt Spalletti más helyen tett nyilatkozatával kell kiábrándítanunk.

„Nem hét gólt akarunk rúgni, hanem szeretnénk továbbjutni”

– tette világossá terveit a szakvezető, akit az is józanságra inthet, hogy csapata az ősszel már rendezhette volna a számlát, mégsem tette. A BL aktuális kiírásának csoportmérkőzései során a Roma nem bírt a Uniteddel (0–1, 1–1), igaz, nem is kapott újabb megrendítő pofont.

A Roma kiütéses győzelmének valószínűségét az is jócskán csökkenti, hogy a csapat karmestere és egyik legjobb góllövője, Francesco Totti a Cagliari elleni bajnokin összeszedett combizomhúzódása miatt hiányzik a találkozóról. A kérdés az olasz fővárosban tehát az: lehet-e nyerni Totti nélkül?

Ha a nyers statisztikákat vesszük alapul, lehet. A Roma az aktuális idényben tíz mérkőzést játszott úgy, hogy a csapat tízese nem lépett pályára, és ezeken a találkozókon hatszor diadalmaskodott, négyszer pedig döntetlenre végzett. Mindez azt jelenti, hogy a Totti nélküli Roma elvileg sikeresebb a Tottival felállónál. Elvileg... Az angoloknál felesleges hasonló számolgatásokat végezni, a nemzetközi futballt valamennyire is követők számára egyértelmű: a Cristiano Ronaldóval pályára lépő Manchester United erősebb a szélső nélkül kifutónál. Sőt elismert szakemberek szerint a Romá >>>

Legfrissebb hírek

Hétfői sportműsor: a 16 közé jutásért játszanak a brazilok és a németek, rajt Wimbledonban

Minden más foci
3 perce

Eustáquio a 92. percben döntött, és továbblőtte Kanadát a legjobb 16 közé a világbajnokságon

Foci vb 2026
5 perce

Kanada a hosszabbításban betalált, ezzel kiejtette Dél-Afrikát

Foci vb 2026
6 perce

Rajongás – Morvai Katalin publicisztikája

Kerékpár
13 perce

Ideális keltető – S. Tóth János jegyzete

Jégkorong
14 perce

Harmadik lett az ETO FC a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
1 órája

Hét Domb: Milák országos rekordja, újabb világcsúcs

Úszás
1 órája

Negyvenöt perc után nem bír egymással Kanada és Dél-Afrika

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik