Nincs baj Piquet-vel

Izsányi SzabolcsIzsányi Szabolcs
2008.04.09. 00:16
Címkék
Ahhoz képest, hogy az első három versenyen csak egy 11. helyezést tudott szerezni, meglepőnek tűnhet, hogy a Renaultistálló elégedett Nelsinho Piquet-vel. Pedig így van.

A szezon előtt Nelsinho Piquet várható szereplése volt az egyik fő beszédtéma, a brazilról sokan különbözőképpen vélekedtek. Az egyik tábor szerint Piquet felveheti a versenyt Fernando Alonsóval a Renault-istállón belül, míg mások szerint erre esélye sincs. Eddig azoknak van igazuk, akik azt tanácsolták, ne vessék össze Piquet-t Lewis Hamiltonnal, aki egy éve mindenkit elképesztett azzal, hogy már az első futamtól kezdve versenyben volt a kétszeres világbajnokkal.

Háromszoros világbajnok apja miatt is magasan van előtte a léc. Piquet még egyetlen időmérőn sem előzte meg Alonsót, két kiesés mellett csak egyszer ért célba, akkor is a 11. helyen, miközben a spanyol kétszer pontot szerzett. Egyesek már azt várják, hogy a csapatvezetőség megelégelje a fiatal tehetség tevékenységét, és lecserélje, de három szempontot nem szabad figyelmen kívül hagyni.

Nelsinho Piquet nem az édesapja, nem lehet ugyanazt elvárni tőle. Másrészt Hamiltonéhoz hasonló bemutatkozással még senki sem szolgált a Formula–1ben, botorság lenne ezután minden újonctól ugyanazt elvárni. Harmadszor: Heikki Kovalainen sem kezdte sokkal jobban F1-es karrierjét tavaly a Renault-nál. Pat Symonds, az istálló műszaki vezetője elárulta, a csapat kifejezetten elégedett Piquet-vel.

„Jól kezdte az idényt. Ausztráliában balszerencsés volt, de Malajziában rendkívüli javulást mutatott, és Bahreinben a tendencia folytatódott – mondta Symonds. – A szabadedzéseken elképesztően jól megérti magát szerelőivel, észrevételeinek köszönhetően rengeteget javul az autó a tréning alatt. Csak magunkat okolhatjuk, hogy nem készítettünk elég jó autót, miattunk nem harcolhat a pontokért.”

Mellékelt táblázatunkban négy pilóta első három versenyen nyújtott teljesítményét vetettük össze. Újoncoknak nevezzük őket, igaz, klasszikus értelemben csak Nelsinho Piquet és Sebastien Bourdais tekinthető első évesnek. Timo Glock 2004ben szerepelt már négy F1-es futamon, Nakadzsima Kazuki pedig a tavalyi idényzárón mutatkozott be. A legjobb eredmények önmagukért beszélnek, míg a csapattárssal való összevetésben az edzéspárbajok állását és a versenyen teljesített leggyorsabb körök összevetését tüntettük fel. Az utolsó oszlopban Bourdais és Sebastian Vettel azért áll 0:0-ra, mert még nem volt futam, amelyen mindketten befejeztek volna legalább egy kört. A teljesség kedvéért: Nakadzsima Kazukinak Nico Rosberg, Timo Glocknak Jarno Trulli a csapattársa.

Legfrissebb hírek

Az egyetlen vb-mesterötöstől az első aranygólon át James Rodríguez Puskás-díjas bombájáig – vb-videók

Minden más foci
3 perce

F1, Osztrák Nagydíj, verseny

F1
8 perce

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
55 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban – videó

Egyéb egyéni
1 órája

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
1 órája

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
2 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
2 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
2 órája
Ezek is érdekelhetik