Bajusz Sándort eltiltotta az MKSZ

S. J.S. J.
2008.04.24. 00:11
Címkék

A férfi kézilabda Magyar Kupa-döntőben (Pick-Szeged–MKB Veszprém 27–22), valamint a mérkőzés után történt súlyos szabálytalanságok, a sporthoz méltatlan események miatt a szövetség fegyelmi és versenybizottsága mindkét klubot, valamint a vétkes játékosokat is megbüntette.

Pénzbüntetést kell fizetnie a durva szó- és ütésváltásban részt vevő szegediek közül Vladimir Oszmajicsnak (400 ezer forint), Ratko Djurkovicsnak (400 ezer), Bajusz Sándornak (400 ezer, plusz eltiltás három bajnoki mérkőzéstől), Vladan Matics edzőnek (200 ezer). Közülük csak Bajusz Sándor fellebbez, ám ennek nincs halasztó hatálya (az MKSZ fellebbviteli bizottsága várhatóan a jövő héten ül össze). A veszprémiek közül Gál Gyulát (400 ezer) és Pérez Carlost (100 ezer) büntették meg, míg a piros lapot kapó Jevgenyij Lusnyikovot vétség hiányában felmentették. Gál és Pérez még nem nyilatkozott, hogy fellebbez-e. (A büntetési tételek az érintettek becsült havi jövedelmének még negyedét, egyes esetekben tizedét sem érik el, ezért inkább pedagógiai jellegűnek tekinthetőek).

A klubok közül a PickSzegedet rendezési hiányosságok miatt a lehetséges maximumra, 240 ezer forintra, az MKB Veszprémet pedig a sajnálatos események előidézéséért 120 ezerre büntették.

Legfrissebb hírek

Íme, a tizenhat kieső ország hivatalos vb-helyezése

Foci vb 2026
10 perce

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
34 perce

Díjugrató-vk: ír győzelem, Dömse Tamás legjobb magyarként negyedik lett

Egyéb egyéni
43 perce

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
51 perce

Akropolisz rali: Ogier győzött Görögországban

Egyéb autó-motor
54 perce

A rájátszás előtt Franciaország a vb favoritja az Optánál

Foci vb 2026
55 perce

Mennyből a pokolba: egyik pillanatról a másikra szertefoszlottak az iráni remények – videó

Foci vb 2026
1 órája

Sipos Adrián: Örökké hálásak leszünk Chema Rodrígueznek

Kézilabda
1 órája
Ezek is érdekelhetik