„Rossz volt nézni a négyest...”

Ch. Gáll AndrásCh. Gáll András
2008.06.08. 00:11
Címkék
Fábiánné Rozsnyói Katalint – Benedek Dalma, Paksy Tímea, Fazekas Krisztina, Patyi Melinda és Keresztesi Alexandra edzőjét – Benedek Dalma és a Paksy, Benedek páros vereségén túl a legjobban az keserítette el, hogy a magyar ketteseknek és négyeseknek, főleg az előbbieknek, esélyük sem volt a remek német egységekkel szemben.

Mit érez most? – kérdeztük a mesteredzőt.Mit érez most? – kérdeztük a mesteredzőt.

Sok mindent, de nem ez a lényeg. Szétbomlasztottak egy csapatot, amely egész évben együtt dolgozott, olyan csapatot, amelyben addig mindenki mindenkit segített. A hátramaradottak most ennek a bomlasztó tevékenységnek isszák meg a levét, hiszen minden összezavarodott a fejükben, nem csoda, hogy nem úgy mennek, ahogy szeretném, s ahogyan ideális körülmények között képesek lennének.

Nézte a versenyeket?

A négyesét nem is nagyon néztem, igazából el sem kellett volna indítanom az én lányaimat – habár a másik hajóban is az enyéim ülnek, ha valaki nem tudná. Aztán visszanéztem az internetről, komolyan mondom, szörnyen ment a Kovács Kati sztrókolta hajó, rossz volt nézni szakmai szemmel.

És a kettes?

Aki az egyesben indul, ne üljön be a párosba.

És négy éve Janics Natasa?!

Akkor ő meg Kovács is kirobbanó formában volt, most meg... A duplázás szakmai nonszensz. A németek csak a párosra készülnek, nézze meg, milyen fölényesen győztek. És Pekingig csak jobbak lesznek.

Az imént beszéltem a németek szövetségi kapitányával, azt mondta, Fischerék tökéletes pályát mentek. Majd kibújt a bőréből örömében.

Minden oka meg is van rá. Én mindig azt mondtam, hogy az egyesben van nagy esélyünk, a kettes és a négyes lutri. Az a szakmai meggyőződésem, hogyha kettesben Benedek Dalma és Paksy Tímea indulhatna, ők pihenten vehetnék fel a versenyt a német egységgel, hiszen egyesben Kovács Kati lesz a magyar színek képviselője. Így megoldódna a jelenlegi, kilátástalannak tűnő helyzet, és pihent párossal már megverhetnénk a német hajót.

De akkor hogy lehet az, hogy a milánói Európa-bajnokságon Kozák Danuta és Szabó Gabriella legyőzte a Fischer, Reinhardt kettőst, ugyanazt az egységet, amely itt, Szegeden uralta a versenyt?

Úgy, hogy a németek nyilvánvalóan megpróbálták elaltatni az éberségünket, nem hajtottak teljes erőből. Mi igazából az erőviszonyok feltérképezése végett indítottuk Kozákot és Szabót.

Legfrissebb hírek

Az argentinok barbecue-partival hangoltak Jordánia ellen – Videó

Foci vb 2026
10 perce

Maraton kajak-kenu Eb: Csépe Panna ezüst-, Matkovics Lili Sára bronzérmes

Kajak-kenu
15 perce

A magyar férfi és női rögbisek sem jutottak négy közé a chisinaui Eb-körben

Egyéb csapat
30 perce

Kitört a balhé a panamaiak edzésén az angolok elleni meccs előtt – videó

Foci vb 2026
37 perce

Mexikói szurkoló a világ legmenőbb farkaskutyája – fotó

Foci vb 2026
47 perce

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
1 órája

Bemutatkozik Anglia piros felsője – az L-csoport mai mezei

Foci vb 2026
1 órája

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik