Három félidős fellépések

TŐSÉR NORBERTTŐSÉR NORBERT
2008.07.08. 00:43
Címkék

Egy héttel az NB I 2008–2009-es szezonjának sorsolását követően a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) versenybizottsága csütörtökön ismét összeül, és kiegészíti az augusztusban 32 csapattal rajtoló másodosztályú bajnokság mezőnyét. Mint ismert, az MLSZ versenybizottsága az előző szezonban kizárta az élvonalból az FC Sopront, így az ősszel legfeljebb a harmadosztályban indulhat, míg az NB III Dráva-csoport bajnoka, a Szentlőrinc-Ormánság nem vállalta az NB II-es indulást. A versenybizottság ezt követően mind a hat, a harmadosztályban a második helyen végző együttest levélben kérte, nyilatkozzon: vállalná-e a magasabb osztállyal járó követelményeket. A lehetőséggel a Győri ETO FC II, a Bajai LSE és a Balatonlelle SE élt, a százalékos számítás alapján a testület az előbbi két klubbal töltené fel az NB II mezőnyét. Az érintett csapatoknak szerdán délig kell benyújtaniuk nevezésüket, amelynek kedvező elbírálása esetén a csütörtöki versenybizottsági ülésen kialakul a Keleti és a Nyugati csoport beosztása, illetve elképzelhető, hogy a 2008–2009-es szezon sorsolását is megejtik.

A bajnokságban négy élvonalbeli csapat második számú együttese (MTK II, DVSCDEAC, ZTE II, Győri ETO II) is érdekelt, ezen sportszervezetekre külön előírások vonatkoznak. A négy érintett klubban csupán az 1986. január 1. után született labdarúgók szerepelhetnek. Ennél is fontosabb kitétel azonban, hogy a futballista az adott fordulóban – beleértve az NB I-es és az NB II-es mérkőzéseket – összesen három félidőben játszhat, ám egy perc is egy félidőnek számít. Az élvonalban szereplő játékosok közül az adott fordulóban három visszajátszhat az NB II-be. Azaz amelyik labdarúgó nem lépett pályára az NB I-es gárdában, játszhat a másodosztályban, ám ha pályára lépett az NB II-ben, akkor az élvonalban már nem szerepelhet.

Az ősszel tehát az MTK–Ferencváros bajnokin az angol James Ashmore lövését csak abban az esetben védheti Végh Zoltán, ha a válogatott kapus azon a hétvégén nem játszott az NB I-es csapatban. Ugyanakkor ha a tehetséges győri középpályás, Koltai Tamás (22 éves) végigjátssza csapata élvonalbeli mérkőzését, ugyanazon a hétvégén csupán egy félideje van arra, hogy gólt rúgjon Szűcs Lajosnak, a Lombard Pápa kapusának.

Legfrissebb hírek

Érkeznek a szurkolók a stadionba az angolok meccsére – fotók

Foci vb 2026
3 perce

Több mint négyezren evezték át a Balatont

Kajak-kenu
13 perce

Szongoth Dománt draftolta a Buffalo Sabres!

Amerikai sportok
20 perce

Vert helyzetből nyertek a svédek Kecskeméten a női röplabda Európa-ligában

Röplabda
27 perce

Felkészülés: nem bírt egymással az Újpest és a kolozsvári Universitatea

Labdarúgó NB I
48 perce

A volt MLS-játékos beszólt Bielsának és Mourinhónak is

Foci vb 2026
51 perce

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
1 órája

Felkészülés: a Nyíregyháza kétgólos vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
1 órája
Ezek is érdekelhetik