A 28 éves korelnök bízik a fiatalokban

MIHÁLYI ANDRÁSMIHÁLYI ANDRÁS
2008.07.09. 06:50
Címkék
Mindenki szerencsésen túlesett a reggeli (sport)orvosi vizsgálaton, így semmi akadálya nem volt, hogy este elkezdje a felkészülést a közelgő Európa-bajnoki selejtezőkre felnőtt női válogatottunk. Mármint, ami megmaradt belőle: mert a rengeteg lemondás következtében igencsak – fogalmazzunk szépen – megfiatalodott a társaság. Az együttes legidősebb tagja nem más, mint a mindössze 28 esztendős, csupán 19-szeres válogatott Németh Bernadett.

Mit szól ahhoz, hogy korelnök lett?Mit szól ahhoz, hogy korelnök lett?

Húha... – reagált a felettébb sikeres idényt maga mögött tudó irányító, aki itthon bajnoki címet és Magyar Kupát nyert az MKB-Euroleasing Sopronnal, az ősztől azonban már a Szeviép-Szegedet erősíti. – Ezt kicsit viccesnek tartom, függetlenül attól, hogy hárman vagyunk a jelenlegi keretben nyolcvanas születésűek, tehát huszonnyolc évesek, bár Englert Orsolya és Ujhelyi Petra még nem töltötte be. Szóval érdekes... Soha sehol sem voltam még a legöregebb, úgyhogy új a helyzet. Nem érzem magam még annyira öregnek, ezért is furcsa. Pont erről beszélgettünk nemrég Petrával a futópadon, amikor megjegyezte, hogy itt bizony majdnem mindenki fiatalabb nála. Mondtam, hogy jónak mondja...

Ezzel vajon mennyire garantált a helye a kezdő ötösben?

Szerintem semennyire. A kor semmit sem jelent, tényleg. Egy vagyok a keretből, biztos, hogy a kezdőbe kerülést az fogja eldönteni, hogyan teljesítünk.

És a csapatkapitányság? Az vajon alanyi jogon jár a legidősebbnek, vagy választás lesz?

Még nem találkoztunk Rátgéber László szövetségi kapitánnyal, úgyhogy fogalmam sincs, ez hogy alakul.

Nem baj, azt azért így is elmondhatja, hogy immár rutinos „tyúkanyóként” mit vár ettől a fiatal csapattól.

Csupa jót!

Konkrétabban?

Bolondos kis társaság ez, de remélem, mindenki megpróbálja kihozni magából a maximumot, és akkor mi lehetünk a meglepetéscsapat. Nagyon fiatalok vagyunk, sokakkal még nem is nagyon játszottam együtt, például a huszonkét éves Köllő Ritával eddig soha.

Egyébként elég hosszú volt a nyár, sikerült kipihennie magát?

Négy, illetve nem egészen öt hetünk volt. Nem volt olyan hú de sok, de ennyi volt, és kész. El tudnék képzelni nyilván hoszszabb nyaralást is, mondjuk még egy-két héttel megtoldva, de feladat van, és most már arra kell koncentrálni.

Legfrissebb hírek

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
3 perce

Maratoni kajak-kenu Eb: Boros Adrián és Erdélyi Tamás diadala, Magyarország az éremtábla élén

Kajak-kenu
10 perce

„Ellopták egy nemzet álmát” – Ibrahimovic a VAR-t kritizálta az irániak meccse után

Foci vb 2026
19 perce

Bomba meglepetést hozott a testvérpárbaj a strandröplabda ob első fordulójában

Röplabda
25 perce

Vb 2026: Ancelotti bízik a skótokat legyőző csapatában

Foci vb 2026
31 perce

Nem csak az örömkönnyek potyogtak – íme, a vb-csoportkör 3. fordulójának legjobb képei

Foci vb 2026
1 órája

Íme, a tizenhat kieső ország hivatalos vb-helyezése

Foci vb 2026
1 órája

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik