Ostrom alatt a Spurs

SZELI MÁTYÁSSZELI MÁTYÁS
2008.07.24. 22:56
Címkék
Jelentősen meggyengülhet a Tottenham Hotspur, amely Robbie Keane és Dimitar Berbatov személyében két legeredményesebb játékosát veszítheti el. Az előző idényben Ligakupát nyerő klub állítólag úgy szeretné megakadályozni Berbatov Manchesterbe költözését, hogy áron alul adná el egy másik együttesnek.

Angol lapértesülések szerint a Tottenham kész akár ötmillió fonttal is csökkenteni Dimitar Berbatov 30 millió fontos vételárát annak érdekében, hogy a távozófélben lévő támadó inkább a Barcelonába vagy a Milanba igazoljon a Manchester United helyett.

A 27 éves bolgár játékosnak minden vágya a Bajnokok Ligája-szereplés, így egy hajszálnyival talán nagyobb esély van arra, hogy a katalánoknál folytatja pályafutását, hiszen az olaszoknak csak az UEFA-kupa jut a következő szezonban. Igaz, a Barcelona csak abban az esetben jelentkezne be a támadóért, ha Samuel Eto’o távozik, ami egyelőre korántsem biztos.

Bár a Manchester United már több mint egy éve hajt Berbatovra, Daniel Levy, a Spurs elnöke korábban azt állította, a United szabálytalanul vette fel a kapcsolatot a játékossal. Levy a minap képmutatónak nevezte Sir Alex Ferguson menedzsert, amiért panaszkodik, hogy a Real Madrid folyamatosan nyilatkozik Cristiano Ronaldóval kapcsolatban, miközben a skót szakember ugyanúgy viselkedik , mint az általa bírált spanyol klub.

Az angol üzletember nemrégiben visszautasította az MU 20.5 millió fontos ajánlatát, mert nem akarja, hogy a nagy rivális kaparintsa meg csapata egyik legjobbját; állítása szerint bizonyítékai is vannak arra, hogy a „vörös ördögök” etikátlanul jártak el az ügyben.

„Jelen állás szerint a United és a Liverpool is szabályt sért, mert a klub engedélye nélkül vették fel a kapcsolatot Berbatovval, illetve Keanenel – mondta Levy. – Semmiképpen sem akarom eladni egyik játékost sem, de ha egy futballista figyelme másfelé fordul, és nem érez elkötelezettséget a klub iránt, akkor az negatív hatással lehet csapattársaira. A helyzet a következő: Dimitar és Robbie is elmondta, hogy a Manchesterbe, illetve a Liverpoolba távozna.”

Bár Juande Ramos vezetőedző nem titkolt célja, hogy együttese felvegye a versenyt a nagy négyessel (Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester United), Berbatov távozása érzékeny veszteség lenne, s ha a Pool megszerzi Robbie Keane-t, akkor a klub két legeredményesebb gólvágója távozhat a nyáron. A két játékos az elmúlt szezonban együttesen 30 gólt szerzett és 18 gólpasszt adott – ennyiből le is szűrhető, mennyire fontos láncszemei a londoni együttesnek. (Az viszont már biztossá vált, hogy a finn Teemu Tainio a Sunderlandben folytatja pályafutását, őt a hírek szerint hamarosan követheti Steed Malbranque és Pascal Chimbonda is.)

Persze a Tottenham sem tétlenkedett az átigazolási piacon: a korábban megszerzett Heurelho Gomes, Luka Modric és Giovani Dos Santos is minőségi erősítést jelent, ráadásul a klub kivetette hálóját a Zenit ászára, Andrej Arsavinra, valamint a Blackburnben szereplő David Bentleyre, akit David Beckham lehetséges utódaként tartanak számon Angliában.

Legfrissebb hírek

A magyar férfi és női rögbisek sem jutottak négy közé a chisinaui Eb-körben

Egyéb csapat
2 perce

Kitört a balhé a panamaiak edzésén az angolok elleni meccs előtt – Videó

Foci vb 2026
8 perce

Mexikói szurkoló a világ legmenőbb farkaskutyája – fotó

Foci vb 2026
18 perce

Az első tornáját nyerte meg Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
42 perce

Bemutatkozik Anglia piros felsője – az L-csoport mai mezei

Foci vb 2026
51 perce

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
51 perce

Ódákat zeng Mbappé teljesítményéről az RMC Sport szakkommentátora

Foci vb 2026
1 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
1 órája
Ezek is érdekelhetik