Baranyai János: „Nem éreztem, hogy korrigálnom kellett volna”

2008.08.13. 20:12
A férfi 77 kilósok B-csoportjának viadalán súlyos sérülést szenvedő Baranyai Jánost szirénázó mentővel vitték a Kínai-Japán Barátság Kórházba, ahol gondos kezek vették kezelésbe. Öt orvos és hét nővér tüsténkedett a versenyző körül, akit mindjárt megröntgeneztek, és – csodák csodájára – a diagnózis nem mutatott sem törést, sem szakadást.
Baranyai szerencsétlen mozdulata
Fotó: MTI
Baranyai szerencsétlen mozdulata
Baranyai szerencsétlen mozdulata
Fotó: MTI
Baranyai szerencsétlen mozdulata

Ezt követően a műtőbe tolták, elaltatták, hogy helyre tegyék a súlyosan kificamodott könyökét. Újra megröntgenezték, hogy biztosan jól illeszkedik-e a sérült rész, majd begipszelték. Három nap múlva kell kontrollra jelentkeznie, és közben figyelni, nem dagad-e meg nagyon a keze.

Halász István, a Magyar Súlyemelő-szövetség főtitkára és a súlyemelő-küldöttség többi tagja mindvégig a sportoló mellett voltak a kórházban. Rövid kórházi tartózkodása alatt meglátogatta a versenyzőt a magyar orvosi csapat vezetője, dr. Tállay András, Schmitt Pál MOB-elnök, Kamuti Jenő MOB-főtitkár, és példaértékű volt Molnár Zoltán és a MOB-iroda együttérzése és segítőkészsége.

Jacques Rogge, a NOB elnöke és Aján Tamás, a nemzetközi szövetség (IWF) elnöke Fehér Tamás MSSZ-elnöknél érdeklődött Baranyai állapotáról.

Az ötkarikás versenyek egyetlen magyar súlyemelője pekingi idő szerint este 7 órakor visszamehetett a faluba, és csak akkor érez fájdalmat, ha lógatja a kezét. Érdekes, amit a sokkoló ficamról mondott: „Egyáltalán nem éreztem, hogy korrigálnom kellett volna a gyakorlat közben, biztosan tartottam a súlyt, amikor egyszerűen elpattant valami.”

Az NYVSC emelője – aki 19-én repül vissza Pekingből – reméli, hogy pályafutásának folytatását nem akadályozza a sérülés, s ha visszatér, biztosan nem fogja félteni jobb kezét.
Legfrissebb hírek

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:26

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
2026.06.24. 17:59

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21

„Minden idők legjobb EOC-közgyűlését rendezték Budapesten” – Szpirosz Kapralosz elnök az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.14. 13:03
Ezek is érdekelhetik