Gyenesei megadná a személyenkénti húszmillió forintot a vízilabdázóknak

2008.08.26. 12:37
Gyenesei István sportot felügyelő önkormányzati miniszter azt javasolja, hogy az olimpiai bajnoki címet szerző férfi vízilabda-válogatott tagjainak pénzjutalmát az egyéni győzteseknek járó 20 millió forintra egészítse ki a kormány.
A pólósok is megkapják a huszmillió forintot?
Fotó: MTI
A pólósok is megkapják a huszmillió forintot?
A pólósok is megkapják a huszmillió forintot?
Fotó: MTI
A pólósok is megkapják a huszmillió forintot?

A tárca vezetője ezt a Magyar Televízió Nap-kelte című műsorában mondta, hozzátéve, hogy a jutalomösszeg megemelésére már a szerdai kormányülésen javaslatot tesz, s reméli, előterjesztése támogatásra talál.

Erre már csak azért is lehet esély, mert az előzetesen vártnál szerényebben szerepeltek Pekingben a magyarok, így a díjazásra elkülönített keret nem merült ki.

Az olimpiára vonatkozó premizálási tábla alapján a Kemény Dénes vezette együttes tagjainak 12 millió forint jár személyenként, amelyet ily módon 8 millióval növelne meg a miniszter, aki jelezte, hogy indítványa a szövetségi kapitányra is vonatkozik.

Szavazás

Ön hogyan jutalmazná az egyéni sportolókhoz viszonyítva a csapatsportok képviselőit az olimpián?

Szavazatok száma: 4114

Kevesebbet adnék nekik. Egy gyenge teljesítményt ugyanis a társak kijavíthatnak
12 % (479)
Ugyanazért az eredményért, ugyanannyit adnék mindenkinek
69 % (2844)
Többet adnék nekik. Ők csak egy számban indulhatnak, míg egy futó, vagy úszó például több versenyszámban is indulhat
19 % (791)
Legfrissebb hírek

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:26

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
2026.06.24. 17:59

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21

„Minden idők legjobb EOC-közgyűlését rendezték Budapesten” – Szpirosz Kapralosz elnök az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.14. 13:03
Ezek is érdekelhetik