Serena nyerte a csatát

BÁLINT MÁTYÁSBÁLINT MÁTYÁS
2008.09.06. 01:36
Címkék
Az US Open női egyesének leginkább várt mérkőzésén Serena Williams legyőzte nővérét, Venust, ezzel ő jutott a legjobb négy közé, ahol az orosz Dinara Szafina lesz az ellenfele.

Venus Williams igazán jó test vér: megspórolt egy átöltözést húgának, Serenának.

A két egykori világelső (öszszesen 15 Grand Slam-trófea birtokosai) a sorsolás szeszélye folytán már a legjobb nyolc között összekerült. Hatalmas várakozás előzte meg a döntőnek is beillő találkozót, a New York-i metrón mindenütt a két nővér képe díszelgett, több mint húszezren tomboltak az Arthur Ashe-arénában, és az összecsapás méltó is volt a felhajtáshoz: a lányok kettejük 17 találkozó óta íródó történetének egyik legemlékezetesebb meccsét játszották.

Hogy Venus sohasem felejti majd el, az legalábbis biztos. Ő kapott ki ugyanis. Nem is akárhogy: tíz játszmalabdát rontott el. Az idősebb nővér az első szettben 5:3-ra vezetett, mégis elbukott a rövidítésben – ez még rendben is lett volna. Aztán a másodikban is elment 5:3-ra, és ekkor úgy tűnt, a csata a döntő felvonásban dől majd el.

„Azt gondoltam magamban, nagyon megizzadtam, a szünetben ruhát váltok – árulta el a meccs után Serena. – Néhány perccel később már úgy láttam, talán nem lesz rá szükség.”

Valóban. Venus ugyanis – immár másodszor – teljesen öszszezuhant. Húgának nem kellett tovább izzadnia egy-egy labdamenetért, az idősebb testvér hibát hibára halmozott. A rövidítésig azonban így is eljutott, és ott is elment 3–0-ra.

Hát persze, hogy onnan is kikapott, és 7:6, 7:6-tal búcsúzott...

„Végig irányítottam, ha bárki más áll a háló túloldalán, szinte biztosan én nyerek. Általában nagyon koncentráltan játszom, ha be kell fejezni a meccseket. De ma… Életemben nem történt még velem ilyen. Úgy látszik, valamikor ezt is el kell kezdeni” – sóhajtott Venus a meccs után, míg Serena azt fejtegette, milyen trükköket vetett be.

„Igyekeztem nem ránézni Venusra, mert ha megtettem volna, esetleg megsajnálom. Szerencsém volt, mert hibázott néhányszor, amit pedig sohasem szokott. Nem vagyok csalódott amiatt, hogy éppen őt kellett búcsúztatnom: természetesen a legjobbat akarom neki is, de ilyen helyzetben a győzelem a legfontosabb.”

Serena csak azt bánta, hogy sikerével még nem ért az út végére. „Igazán járna nekem valamiféle trófea, de sajnos még itt vannak a következő fordulók” – mondta a Dinara Szafina elleni pénteki elődöntőre célozva. Más kérdés, hogy lehet az orosz bármilyen jó passzban, ha Serena tartja a formáját, nagyon nehéz lesz megállítani.

Végül is itt az ideje, hogy egy Williams nyerjen: hat éve nem született hazai siker az US Openen.

Legfrissebb hírek

Jókedvűen vonulnak a dél-afrikai szurkolók a Kanada elleni mérkőzésre – fotók

Foci vb 2026
2 perce

Súlyosan megsérült a vb-től búcsúzó uruguayiak középpályása

Foci vb 2026
13 perce

A Los Angeles-i stadion készen áll a kanadaiak mérkőzésére – fotó

Foci vb 2026
18 perce

Takács Zsombor hatalmas szólóval győzött Pannonhalmán

Kerékpár
32 perce

Wimbledon: Fucsovics és Marozsán együtt indul párosban, Stollárék kiemeltek

Tenisz
46 perce

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
53 perce

Maratoni kajak-kenu Eb: Boros Adrián és Erdélyi Tamás diadala, Magyarország az éremtábla élén

Kajak-kenu
1 órája

„Ellopták egy nemzet álmát” – Ibrahimovic a VAR-t kritizálta az irániak meccse után

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik