Búcsú Pekingtől

B. M.B. M.
2008.09.25. 23:48
Címkék

Címvédőként a második fordulóban búcsúzott Szávay Ágnes a 600 ezer dolláros pekingi WTA-versenyen. A világranglista 26. helyén álló teniszezőt az eggyel mögötte álló Anabel Medina Garrigues győzte le 6:2, 6:2-re. A meccs alig 71 percig tartott, a kulcsa pedig az volt, hogy a spanyol egy híján minden bréklehetőségét kihasználta, ráadásul remekül ütötte be első adogatásait. „Szinte nem is hibázott – mondta Szávay. – Ezzel együtt szorosabb meccs volt, mint amit az eredmény mutat, a labdameneteken belül jól is tartottam magam, de rengeteg apró hibát, néhány centis outot ütöttem. A jövő héten Stuttgartban játszom, és pozitívan állok ahhoz a tornához is.” Szávay leszögezte, az utóbbi hetek történései nem játszottak szerepet a vereségben. „Sajnos hozzám is eljutott, hogy nyilatkozott rólam a volt edzőm, de próbálok nem foglalkozni ezzel. Sikerül függetlenítenem magam tőle, szó sincs arról, hogy emiatt ne menne a játék.” A magyar lány pénteken utazik Stuttgartba, ahol egyesben, valamint párosban a szlovák Daniela Hantuchová oldalán pályára lép.

Legfrissebb hírek

Különleges cipőben futballozott a curacaói középpályás

Foci vb 2026
3 perce

Díjugrató vk: ír győzelem, Dömse Tamás legjobb magyarként negyedik lett

Egyéb egyéni
12 perce

Öttusa-vk-döntő: Szép Balázs remek futással tizedikként ért célba – videó

Egyéb egyéni
21 perce

Akropolisz rali: Ogier győzött Görögországban

Egyéb autó-motor
23 perce

A rájátszás előtt Franciaország a vb favoritja az Optánál

Foci vb 2026
24 perce

Mennyből a pokolba: egyik pillanatról a másikra szertefoszlottak az iráni remények – videó

Foci vb 2026
32 perce

Sipos Adrián: Örökké hálásak leszünk Chema Rodrígueznek

Kézilabda
34 perce

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben!

F1
43 perce
Ezek is érdekelhetik