A szövetségek szerint az anyagi helyzet volt a legfőbb gond Pekingben

2008.10.03. 18:01
A pekingi olimpián részt vevő 24 sportági szövetség közül 17 jelezte, hogy jelentős pénzügyi problémái voltak a felkészülés során, és sportága alulfinanszírozott – derült ki a Magyar Olimpiai Bizottság elnökségi ülésén. Schmitt Pál elnök az ülés utáni sajtótájékoztatón bejelentette, hogy a tervezettnél előbb, tavasz helyett januárban kerül sor a tisztújító közgyűlésre, amelyen ismét jelölteti magát.
Schmitt Pál újra kandidál
Fotó: Meggyesi Bálint
Schmitt Pál újra kandidál
Schmitt Pál újra kandidál
Fotó: Meggyesi Bálint
Schmitt Pál újra kandidál

Az elnökség több mint két órán át tárgyalta a szövetségek 12 pontos kérdéssor alapján elkészített értékelését. Összesen hat szövetség írta le, hogy várakozáson alul szerepelt. Az olimpiai támogatás késését 12 nevezte jelentős gondnak, a doppingellenőrzés miatti holléti nyilvántartás adminisztrációját 12 sportág ítélte túlzottnak, nyolc a hazai sportlétesítmények állapotát, hiányát tette szóvá.

Schmitt elmondta, hogy szintén a gyengébb szereplés okai között szerepelt az egyesületek elhanyagolt helyzete és az edzők megbecsülésének hiánya, valamint a nagy mértékű teljesítménykoncentráció: az első tíz ország a megszerezhető aranyérmek 65 százalékát vitte el.

„Most nem azzal foglalkoztunk, hogy mit kell majd csinálni a londoni jobb szerepléshez, hanem a jelenlegi helyzetet elemeztük” – jelentette ki Schmitt, aki biztatónak nevezte, hogy az ülésen részt vevő Gyenesei István sportért is felelős önkormányzati miniszter azt mondta: zászlóvivője lesz a Sportkórház megmentésére induló mozgalomnak.

A pekingi pozitívumok között szerepel ugyanakkor, hogy egy felmérés szerint a szurkolók nem tartják kudarcnak a tíz érmet, hogy az eredményeket tiszta eszközökkel érték el a magyar versenyzők, s hogy 170 sportolónak sikerült indulási jogot szereznie. A MOB munkáját 22 szövetség kiválónak, illetve jónak értékelte.

A tisztújítással kapcsolatban Schmitt jelezte, ismét jelölteti magát.

„Érzek magamban annyi szellemi és fizikai erőt, hogy új környezetben, megfelelőbb állami támogatás mellett még egy ciklust vállaljak, és jól esik a bizalom” – mondta a MOB elnöke.
Legfrissebb hírek

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:26

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
2026.06.24. 17:59

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21

„Minden idők legjobb EOC-közgyűlését rendezték Budapesten” – Szpirosz Kapralosz elnök az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.14. 13:03
Ezek is érdekelhetik