Óvási helyzetkép

MIHÁLYI ANDRÁSMIHÁLYI ANDRÁS
2008.12.04. 23:10
Címkék
Immár hivatalosan is megóvta a Körmend a Szolnok elleni meccsét, avagy először dönthet videó egy élvonalbeli bajnoki végeredményéről – mert újrajátszásról állítólag nincs szó.

„Megóvjuk!” – kiabálják újabban rendre vörösödő fejű klubvezetők az első osztályú férfibajnokik lefújását követően a vesztesnek járó kék jegyzőkönyv átvétele előtt. Nagyon elharapódzott mostanában a protestálás ezen módja. Legalábbis a szándéka. Nem egy esetben ugyanis kiderült – ilyen volt például a közelmúltban a Sopron–Szombathely és a Debrecen–Körmend összecsapás –, hogy csak az első felindulás volt elsöprő erejű, higgadtan mérlegelve a történteket már más lett az elöljárók véleménye. Akkor pedig minek dobják ki a 150 ezer forintos óvási díjat az ablakon, ha nem biztosak a dolgukban, abban, hogy az első fokon illetékes versenyigazgató az ő javukra ítél a többnyire játékvezetői tévedéseken alapuló beadványuk elbírálásakor. Mert ugye más a tévedés, és más a műhiba.

Most viszont a Körmend menedzsmentje nem visszakozott, hanem megerősítette a múlt pénteki, Szolnok elleni mérkőzése után bejelentett óvási szándékát. A dolgok jelenlegi állása szerint egy ponttal kikaptak, mert Zbigniew Bialeknek – videofelvétel alapján igazoltan – a végső dudaszó előtt dobott dupláját érvénytelenítették a szürke ruhások. Mondhatni tehát, hogy tévedtek, valószínűleg mégsem erre hivatkoznak a vasiak, hanem arra, hogy ezt a komisszár javaslatára (utasítására?) tették, mert eredetileg megadták a kosarat, legalábbis karjeleikből ez derült ki. Szabó Szabolcs, a kárvallott tulajdonosa eltökélt: „Nem kérdés, hogy óvunk, hiszen már a mérkőzés végén is jeleztük. Mára elkészült az óvási dokumentáció, s ennek segítségével érvényesíteni tudjuk igazunkat. Célunk nem más, mint megnyerni a valóságban is megnyert mérkőzést.”

Információink szerint erre van is esélyük, mert a lehetséges határozatok egyike éppen az, amire a körmendiek vágynak. A szóba jöhető verdiktek között viszont – állítólag – nem szerepel a sok szurkoló által szorgalmazott újrajátszás: a másik variáció a pályán elért eredmény, a 66–65-ös szolnoki diadal jóváhagyása lehet. A nemzetközi szövetség, a FIBA ajánlásaiban mindenesetre mind inkább helyet kap a modern technika vívmányainak felhasználása az ilyesfajta esetekben, ami viszont nem javítja az olajosok esélyeit. Az ő elöljárójuk, Nyerges Zsolt is tartogat perdöntőnek vélt érveket: a Tiszapartiak riposztja egyrészt, hogy a felvételeken nem látszik az óra, tehát a hátralévő idő, másrészt a lengyel légiós látványosan lökött kosara előtt – ez pedig kétségkívül egyértelműnek tűnik az internetes képkockák alapján.

Végezetül van egy jó hírünk is a szerdán hazai pályán csúnyán kikapó Szolnoki Olajért szorítóknak: a paksiak elleni hazai meccsüket diplomáciai úton is megnyerték, mert az Atomerőmű óvását – íme még egy, amely „túlélte” a meccs napját – elutasította a hivatalos szerv, ám üröm a piros-feketék ebbéli örömében, hogy rendezési hiányosságok miatt 620 000 forintos pénzbírságot róttak ki rájuk. Tolnában még nem döntötték el, beletörődnek-e ebbe.

Legfrissebb hírek

Arnautovic

Foci vb 2026
8 perce

Lionel Scaloni: Mindenkire szükségünk lehet

Foci vb 2026
14 perce

Kalajdzic a gólörömről: Lehet, hogy orvoshoz kell fordulnom agyrázkódás gyanújával

Foci vb 2026
20 perce

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
38 perce

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
44 perce

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
52 perce

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
57 perce

Ez ám a végjáték! Két gól a 90. perc után, ami megrengette Algériát, Ausztriát – és Iránt… VIDEÓ!

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik